5000 TL Monitör Dahil Sistem

Eki Görüntüle 304473
Yakın bir gelecek zamanda sistem toplamayı düşünüyorum. Bütçem maksimum 5000 Türk Lirası. Toplayacağım sisteme monitör dahil. Kendim bu şekilde bir sistem topladım ve tavsiyelere açığım. Anakartta Wi-Fi özelliği olması şart. Harici Wi-Fi adaptörü kullanmak istemiyorum. Daha opsiyonel bir seçenek varsa da belirtmenizi rica ederim. Ram ya da SSD'den kısmak gibi bir düşüncem yok. Yakın bir gelecek zamanda ekleme yapabilmem söz konusu değil. Ekran kartını Asus tercih etme sebebim ise 3 yıl garantili olması. Özellikle kasa/güç kaynağı ve monitör konusunda biraz kararsızım. FreeSync özellikli bir monitör tercih etmek istemedim. Ekran kartım bu özelliği kullanmama olanak tanımayacak. Onun yerine boyutunu büyütmek daha mantıklı geldi. Bu tarz sistemlerde genellikle 1ms 75 Hz AOC tavsiye ediliyor konularda.

Bunun sebebini de yazmanızı rica ederim. Kasa olarak da hem görüntü hem de uygun fiyat açısından bunu beğendim. Fakat 80+ dahili güç kaynağı olmasına rağmen, bronz sertifikalı değil maalesef. Sistemi tek bir yerden toplama zorunluluğum yok. Temsili olarak Sinerji'yi tercih ettim. Bileşen markaları ve alınabilecek siteler konusunda açık görüşlüyüm. Farklı marka ve siteler önerirseniz de sebeplerini belirtmenizi rica ederim. Unuttuğum bir şey olursa da mutlaka ekleme yaparım. Özellikle sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum @Pantheon. Şimdiden yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim.

1050Ti kullanma bence. 1060 3GB olabilir. Ya da RX470.
Biraz beyin fırtınası yaptıktan sonra, Wi-Fi özelliği için 35 dolar ekstradan ödememeye karar verdim. Ek olarak adaptör alacağım. Aklımdaki sistemin güncel hali ise bu: Eki Görüntüle 304609
Hala fikir ve önerilerinize açığım. Bütçeyi biraz artırıp Sharkoon TG5 Kasa ve High Power 80+ Bronz güç kaynağı alma düşüncem de var. @Pantheon

O işlemciye o ekran kartı çok yetersiz. i3 8100 işlemci 1060 6GB daha iyi olur. 1050Ti olmaz bence. 1050Ti yetersiz bir kart.

Son düzenleyen: Moderatör:
İş sadece anakart ile bitmiyor efenim. Yüksek frekanslı RAM'ler de daha pahalı hale geliyor farkındaysanız. Ha tabi bütçem dahilinde 3000MHz veya üstü 16GB RAM ve ona uygun anakart önerirseniz, başım gözüm üstüne.
Bu modeller bence daha sağlam:

Screenshot_2018-06-07-16-42-53.jpeg
Screenshot_2018-06-07-16-42-05.jpeg

IMG_20180607_173205.jpg

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. RAM'den kısarak bu şekilde bir güncelleme yaptım. Monitör olarak Asus istiyorum. Daha önce kullandım ve gerçekten memnun edici bir marka. Değiştirmemi önerdiğiniz parçalar olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin.

Merhaba konuda çok fazla kafa karmaşasına sebep açacak mesaj var.
GTX 1060 3 GB tercih edip başka şeylerden kısmanızı öneririm.

Benden kardeşim aynen. Bende 1060 3gb alıp işlemciden kıstım.
Eki Görüntüle 304881

Önerileriniz için çok teşekkür ederim. RAM'den kısarak bu şekilde bir güncelleme yaptım. Monitör olarak Asus istiyorum. Daha önce kullandım ve gerçekten memnun edici bir marka. Değiştirmemi önerdiğiniz parçalar olursa lütfen yazmaktan çekinmeyin.

60HZ monitör olmamış sadece

Benden kardeşim aynen. Bende 1060 3gb alıp işlemciden kıstım.

60HZ monitör olmamış sadece

Neden? Sonuçta bu ekran kartı FreeSync teknolojisine sahip değil. Technopat sistem tavsiyelerinde dahi Nvidia ekran kartlarına orta/düşük segmentlerde hep 60HZ monitör tavsiye etmişler. Görüntüde yırtılma oluşması tahammül edebileceğim bir durum değil. Ha tabi 75HZ monitör + GTX1060 uyumlu bir şekilde çalışıp, yırtılma olmadan 75 FPS görüntü verebilecekse tercihimi gözden geçirebilirim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı