5000 TL nasıl biriktirilir?

İmkandan kastınızı anlayamadım. Ama yakınımda çıraklık yapabileceğim bir yer yok. Bir tane berber var, onun da çırağı var zaten. Başlıktaki 5000 TL sayısına bakmayın. Meblağ pek önemli değil. Yaz kapanmadan para biriktirmek istiyorum.
Kafe gibi yerlerde çalişabilirsin o tip yerler genelde hep eleman arar internetten para kazanmak ise biraz hayal işi.

Kafe gibi yerlerde çalişabilirsin o tip yerler genelde hep eleman arar internetten para kazanmak ise biraz hayal işi.
Sanırım bu konu ölü doğan bir konu. Etrafımda gerçekten de çıraklık yapabileceğim hiçbir yer yok. Adana'nın en terk edilmiş bölgesinde yaşıyorum resmen. Bomboş ortalık. Büyük ihtimal herkes de çıraklık önerecektir.

Ben 1 yıl boyunca Staj maaşını biriktrimiştim yaklaşık 6500 TL biriktirdim ve direk PC+Monitör aldım. Biriktirmek istedikten sonra bir şekilde birikiyor. Bir kumbara al içine atmaya başla. Kaçıncı sınıfsın bilmiyorum ama benim gibi Staj maaşını biriktirebilirsin veya bir işe girebilirsin.

Ingilizce biliyorsan ( iyi derecede ) ceviri yapabilirsin, internetten.
Akademik makale yazabilirsen yine bundan para kazanabilirsin.
Programlama biliyorsan yine ayni sekilde internetten bir seyler yapabilirsin.
Web dizayn, logo tasarimi vs gibi isleri de internetten yapabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı