5000 TL nasıl biriktirilir?

301230

Decipat
Yer
???
Sistem toplayacağım, bütçe bana yeterli gelmiyor. Bütçeyi 10000-11000 TL'ye çıkartmak için 5000 TL biriktirmeyi düşünüyorum. Çalışmıyorum, yaz tatilinde çalışabilirim.

harçlık alsanız bile ülkemizin değişen ekipman fiyatları sağ olsun her geçen gün ekipman ve donanım fiyatları artmaktadır. Eğer çalışabileceğiniz bir yer bulabilirseniz 1000-1100 değilde 2000 TL koymanızı öneririm çünkü ocakta 5000 TL olan bilgisayar şimdi 6000 kurlarında dolaşmaktadır. Bu fiyatlar harçlık biriktirerek kısa sürede dolacak fiyatlar değildir tabi aylık 2000-3000 TL harçlık almıyorsanız. En kolay yol çalışmaktır.

Ekstra para istiyorsam yaptıklarım:

• Mesaiye kalıyorum. 12-13 saat çalışıyorum. Denk gelirse hafta sonu tatilimi harcıyorum. Bana koyan bir şey değil, lise 1'den beri köpek gibi çalışan biriyim zaten.
  • Cebimde kalan bozuklukları (genelde çok önemsenmez bu paralar) sağda solda sağlıksız abur cubura harcamak yerine eve gelir gelmez açılmayan kumbaraya atıyorum. Bu şekilde çok para biriktirdim.
  • Eskiden yurt dışından bir şeyler alıp, kar koyup satıyordum. 3-5 bir şey kazandırıyordu, vergiler artınca bu opsiyon uçtu.
  • Piyasayı takip ederek dövizden kar etmeye çalışıyorum.

İşin özü şu ki, baba parasıyla geçinmiyorsanız ya çalışacaksınız ya da kafanızı kullanıp elinizdeki parayla kumar olmayan ticarete girişeceksiniz. Başka yol varsa bana da söyleyin, 13 saat çalışmayalım boşa.

Son düzenleme:
Ne kadar etik olduğu tartışılır ancak ucuzdan alıp, değerinde ya da değerinin biraz üzerinde satmak güzel bir para katlama yöntemi. Alacağınız ürünler üzerinde mutlaka üst düzey bilgi sahibi olmalısınız. Ucuza alıp, kar yapacağım derken zarar etmemelisiniz. Mutlaka nokta atış ürünleri bulmalısınız, elden ticaret dışında uygun bir seçenek yok. Bu yüzden sitelere vereceğiniz komisyonu kendinize çevirmeye çalışacaksınız. Denemeden, test etmeden kesinlikle ürün alışı, satışı yapmayacaksınız.

Bunun dışında sizin paranızı katlamaya değer bir yöntem olduğuna emin değilim. İddia, kumar vb. şeyleri kesinlikle denemeyiniz, her zaman kasa kazanır. Elinizde bulunan paradan da olursunuz, benden söylemesi.

Bu tarz işlere girmek istemiyorsanız, 2 ay çalışıp eksiğinizi kapatırsınız.

Ekstra para istiyorsam yaptıklarım:

• Mesaiye kalıyorum. 12-13 saat çalışıyorum.
  • Cebimde kalan bozuklukları (genelde çok önemsenmez bu paralar) sağda solda sağlıksız abur cubura harcamak yerine eve gelir gelmez açılmayan kumbaraya atıyorum. Bu şekilde çok para biriktirdim.
  • Eskiden yurt dışından bir şeyler alıp, kar koyup satıyordum. 3-5 bir şey kazandırıyordu, vergiler artınca bu opsiyon uçtu.
  • Piyasayı takip ederek dövizden kar etmeye çalışıyorum.

İşin özü şu ki, baba parasıyla geçinmiyorsanız ya çalışacaksınız ya da kafanızı kullanıp elinizdeki parayla kumar olmayan ticarete girişeceksiniz. Başka yol varsa bana da söyleyin, 13 saat çalışmayalım boşa.
En iyisi çalışmak herhalde tatilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı