5000 TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Sergeant

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Oyun oynamak için 5000 TL bütçeli bir bilgisayar toplamak istiyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var :)
Bütçeyi biraz aşabilir. Sadece oyun için kullanacağım render vb. için kullanmayacağım.
Şimdiden çok teşekkürler. :)
Düzenleme : Overclock yapmayı düşünmüyorum.

Son düzenleme:
Bu arada ram 16 gb .
5000.PNG

Sistemin şu anki fiyatını bilmiyorum . Toplayalı 1 ay oldu en fazla dolar yerinde durdmuyor. Belki azalmışta olabilir, artmışta. Eğer overclock yapıcak iseniz işlemciyi 6500k yapıp anakartı bu modelin z170 chipsteli sini yapın. Sıvı soğutmaya önem vermeyip, sistemi aldınktan sonra corsair h100i almanızı tavsiye ederim . Çok kaliteli bir soğutucu.

Bu arada ram 16 gb .
Eki Görüntüle 140927

Sistemin şu anki fiyatını bilmiyorum . Toplayalı 1 ay oldu en fazla dolar yerinde durdmuyor. Belki azalmışta olabilir, artmışta. Eğer overclock yapıcak iseniz işlemciyi 6500k yapıp anakartı bu modelin z170 chipsteli sini yapın. Sıvı soğutmaya önem vermeyip, sistemi aldınktan sonra corsair h100i almanızı tavsiye ederim . Çok kaliteli bir soğutucu.

1 ay kadar eski resmi neden atıyorsunuz? Hem 6500K diye bir işlemci yok.

Bütçeyi biraz aştı ama soğutmayı ve HDD'yi kısarak veya kasayı değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Anakartı H170 seçebilirsiniz ancak Z170'i tavsiye ederim.

Dosya Ekleri

• 5000z.png
    5000z.png
    36 KB · Görüntüleme: 445
Bütçeyi biraz aştı ama soğutmayı ve HDD'yi kısarak veya kasayı değiştirerek ayarlayabilirsiniz. Anakartı H170 seçebilirsiniz ancak Z170'i tavsiye ederim.

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 2 sorum var. Sıvı soğutma gerekli midir? Overclock yapmayacağım. Ekran kartı yerine GTX 970 veya GTX 980 seçilebilir mi?

Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim. 2 sorum var. Sıvı soğutma gerekli midir? Overclock yapmayacağım. Ekran kartı yerine GTX 970 veya GTX 980 seçilebilir mi?
980 koyacaktım ancak 390X 980'den daha performanslı bir ekran kartı. Tabi eğer 980 istiyorsanız koyulabilir. Dediğim gibi sıvı soğutma değiştirilebilir ancak, sıvı soğutma daha uzun vadeli olur. Ayrıca Skylake işlemciler ve hava soğutma ile ilgili bir olay olmuştu yanlış hatırlamıyorsam, detaylı bir araştırmayla bulabilirsiniz :)

OC yapılmayacaksa sıvı soğutmaya gerek yok. i5 6600k ile birlikte 4.4 Ghz OC de CoolerMaster hyper 212 evo hava soğutma ile bile stabil çalışabiliyor.

980 koyacaktım ancak 390X 980'den daha performanslı bir ekran kartı. Tabi eğer 980 istiyorsanız koyulabilir. Dediğim gibi sıvı soğutma değiştirilebilir ancak, sıvı soğutma daha uzun vadeli olur. Ayrıca Skylake işlemciler ve hava soğutma ile ilgili bir olay olmuştu yanlış hatırlamıyorsam, detaylı bir araştırmayla bulabilirsiniz :)

Nasıl bir olay? Açıklayabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı