5000 TL PC önerisi

Awhlind

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Asgard
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba. Ben yeni bir PC toplayacağım ve bütçem 5000 TL beni uzun süre götürecek oyunları kasmadan oynatacak bir PC toplamak istiyorum. Benim kendime uygun bulduğum bir PC var ama genede sizin önerilerinizi almak istiyorum.

Benim şu an bulduğum PC:
  • AMD Ryzen 5 1600 Soket AM4 3.2GHz 19MB Önbellek 65W 6 İşlemci
  • MSI B350 PC MATE AMD Çipset Soket AM4 DDR4 3200MHz(OC) Anakart
  • GSKILL 2X8GB RipjawsV Kırmızı DDR4 2400Mhz CL15 Ram
  • MSI GTX1070 GAMING X 8GB GDDR5 256Bit DX12 Ekran Kartı
  • Seagate 3.5" 1TB Barracuda Sata 3.0 7200Rpm 64MB 210Mb/s Harddisk
  • Corsair Force 240GB LE Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 530MB Yazma)
  • CORSAIR Carbide Serisi SPEC-ALPHA Kasası
  • CORSAIR VS650 650W 80+ PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
  • 5000 TL sistemde kullandigin PSU kotu olmus. Sonucta gucu veren bu cihaz, bir nevi can damari gibi.
  • HDD olarak Toshiba P300 oneririm.
  • Ryzenlerden tan performans alabilmek icin AMD'nin soyledigine 2900~3200 MHZ RAM kullanman gerekir. Ryzen'de cok fark ediyor Intel gibi degil.
  • Kullandigin SSD iyi degil kotu bir SSD. Samsung 750 EVO veya 850 EVO oneririm. SSD alirken okuma/yazma hizina degil IOPS degerine bakilir ve Samsung bu konuda cok daha basarili.

• 5000 TL sistemde kullandigin PSU kotu olmus. Sonucta gucu veren bu cihaz, bir nevi can damari gibi.
  • HDD olarak Toshiba P300 oneririm.
  • Ryzenlerden tan performans alabilmek icin AMD'nin soyledigine 2900~3200 MHZ RAM kullanman gerekir. Ryzen'de cok fark ediyor Intel gibi degil.
  • Kullandigin SSD iyi degil kotu bir SSD. Samsung 750 EVO veya 850 EVO oneririm. SSD alirken okuma/yazma hizina degil IOPS degerine bakilir ve Samsung bu konuda cok daha basarili.

Dostum PSU VS serisi olduğu için mi tavsiye etmedin? Eğer öyleyse nedenini sorabilir miyim PSU'dan hiç anlamıyorum :D

@Kaan Adem Denge Aynen kardeşim, VS serisi Corsair'in en kötü serilerindendir. Malzeme kalitesi VS.'si olsun gerçekten çok kötü. Fiyatına göre işte. Aynı fiyattaki diğer PSU'larda öyle. 5000 TL sisteme daha kaliteli bir şey almalısın şahsen. Bunlar alıp değişebilecek şeyler değil, evladiyelik oluyor genelde. Bu yüzden diyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı