5000 TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan AYAZZ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 882

AYAZZ

Kilopat
Daha fazla  
image.jpg
image.jpg
image.jpg
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba toplayacağım. Sistem bu resimdeki gibi birde GTX 1070 ekran kartı var. Parçalar birbirine uyumlu mu ve sistem nasıl? Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum tek parça 16GB Ram takmak yerine 2X8 şeklinde takarsan daha iyi performans alırsın. Seagate Barracuda yerine, WD Blue 7200RPM modeli performansını arttıracaktır. Güç kaynağın büyük ama ilerideki yapacağın updateleri destekleyeceği için alınabilir.

image.jpg
image.jpg
image.jpg
Sistemi böyle yaparsam nasıl olur.Güç kaynağı 750 watt lık kaç sene gider 650 watt lık kaç sene gider?Vatan bilgisayardan toplamak zorundayım çünkü montajı orda yaptırcam kendim yaparken bir şeyi kırarım yanlış takar yakarım falan hiç riske girmeyim.Bir de sistemim nasıl uyumlumu iyimi?

msi gaming pro carbon da çok iyi bir anakarttır ayrıca sıvı soğutma koymamın sebebi hem sessiz çalışması hem de arkadaş oc yapabilir ve oyunlarda i5 ile i7 arasında devasa bir fark olacağını düşünmüyorum.

Z170 Anakart + Sıvı Soğutma ve i5 6600K fiyatıyla i7 6700 + B150 Gaming M3'ün fiyatını aşmış oluyorsunuz. Bu bütçeye rahatlıkla i7 konulabilir. bkz. i7 8, i5 4 çekirdeklidir.
Çok çekirdek çok güç demek değildir. Eğer öyle olsaydı herkez AMD FX8350 alırdı. Ne de olsa hem ucuz hem 8 çekirdekli. Tabii ki İ5 6600k, İ7 6700 den iyi demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sadece çok çekirdek çok güç demek değildir diyorum.

[Alındı] MSI GTX1070, i7 6700 sistem
Sistemi yeni topladım, ilk defa montaj yaptım, tavsiyem kendin montaj yap hem bir sorun olduğunda bilgisayarın ile alakalı her şeyi öğrenmiş oluyorsun çözmek kolay oluyor. Zaten technopatın çok sayıda videosu mevcut ben onları izleyerek üstesinden geldim. Bir sorun olursa yardımcı olurum.

Çok çekirdek çok güç demek değildir. Eğer öyle olsaydı herkez AMD FX8350 alırdı. Ne de olsa hem ucuz hem 8 çekirdekli. Tabii ki İ5 6600k, İ7 6700 den iyi demiyorum. Yanlış anlaşılmasın. Sadece çok çekirdek çok güç demek değildir diyorum.
Farkındaysanız at ile eşeği karşılaştırıyorsunuz. FX8350 çok eski bir işlemci ve üretim teknolojisi (litografisi) Skylake'ye göre çok daha büyük. Ayrıca transistör sayısı da işlemci gücünü belirler. Ha FX8350 i7 6700 kadar güçlü olsaydı herkes alırdı. Güncel bir i5 kadar bile güçlü olamaz FX8350. Sizce dar boğaz oluşmaması için gelecekteki ekran kartlarında i7 mi daha güçlüdür i5 6600K mı ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı