5000 TL sistem önerisi

• Konuyu başlatan AYAZZ
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 883
Farkındaysanız at ile eşeği karşılaştırıyorsunuz. FX8350 çok eski bir işlemci ve üretim teknolojisi (litografisi) Skylake'ye göre çok daha büyük. Ayrıca transistör sayısı da işlemci gücünü belirler. Ha FX8350 i7 6700 kadar güçlü olsaydı herkes alırdı. Güncel bir i5 kadar bile güçlü olamaz FX8350. Sizce dar boğaz oluşmaması için gelecekteki ekran kartlarında i7 mi daha güçlüdür i5 6600K mı ?
Aslında aynı şeyleri söylüyoruz. Ben sadece çok çekirdeğin çok güçlü olmadığını belirttim. Buna ilaveten İ7 alması arkadaşın yararına olur. Yani kısacası bence işlemcileri karşılaştırırken çekirdek sayısından çok performansına ve dayanıklılığına bakılmalı.

Benim şuan ne yapmam lazım

Msı z170a gaming pro carbon i5 6600k ile uyumlumu.Birde 750 watt lık güç kaynağı kaç yıl gider 650 watt lık kaç yıl gider.Birde ben montaj yapmak isterim ama korkuyorum bir şey olur diye az para değil yani bi 200-300 lira fazla vereyim.

Eğer VATAN'dan toplama zorunluluğunuz yoksa bu sistemi öneririm.
Screenshot_20161010-223732.png

İ7 6700 İ5 6600K dan daha performanslıdır. Tabii ki OC yapınca daha iyi performans verebilir ama OC kullanım ömrünü kısaltıyor. GTX1070 de hem Full HD hem de 2K oyun için bence yeterli.

Msı z170a gaming pro carbon i5 6600k ile uyumlumu.Birde 750 watt lık güç kaynağı kaç yıl gider 650 watt lık kaç yıl gider.

Evet, MSİ Z170A Gaming Pro Carbon ile INTEL İ5 6600K ile uyumludur. Güç kaynağının uzun ömürlü olması sertifikasına bağlıdır. En az +80 Bronze olması daha iyi olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı