5000 TL Sistem Tavsiyesi

upload_2017-10-29_13-37-12.png

Merhabalar,
Cevaplar için teşekkür ederim.
Şu sistemi kurmaya karar verdim bir göz atarsanız sevinirim eksiği gediği var mı?
Elimdeki eski sistem parçalarını satıp eski kasama kurmaya karar verdim sistemi.
Eski sistemi bozunca yaklaşık 800-900 tl geçecek elime o bakımdan bütçeyi 6000 tlye kadar çekebiliyorum.
Bu sistemi elimdeki Thermaltake Element V'ye kuracağım eski psu yetmeyeceği için yenisini temin edeceğim.
Sizce sistem iyi mi iyi değilse neler değiştirilmeli?
İyi ise ne kadarlık bir psu almam mantıklı olur 700 W yeter diye düşünüyorum ileride 1-2 ekleme yapabilirim belki ona göre tavsiyede bulunursanız sevinirim.
Birde bu sistem Thermaltake Element V'ye sığar mı?
Ben sığar diye düşünüyorum ama çok bilgim yok açıkçası.

Dosya Ekleri

• my setup.png
    my setup.png
    9,8 KB · Görüntüleme: 135
Merhabalar,
Şu sistemi kurmaya karar verdim bir göz atarsanız sevinirim eksiği gediği var mı?
Elimdeki eski sistem parçalarını satıp eski kasama kurmaya karar verdim sistemi.
Eski sistemi bozunca yaklaşık 800-900 tl geçecek elime o bakımdan bütçeyi 6000 tlye kadar çekebiliyorum.
Bu sistemi elimdeki Thermaltake Element V'ye kuracağım eski psu yetmeyeceği için yenisini temin edeceğim.
İyi ise ne kadarlık bir psu almam mantıklı olur 700 W yeter diye düşünüyorum ileride 1-2 ekleme yapabilirim belki ona göre tavsiyede bulunursanız sevinirim.
İ5 8400 yapıp GTX 1080 alın.

Merhabalar,

Kardeşim 6000 TL bütçeyle kendi kurduğun sistemi alırsan yazık edersin. Hem oyun hem yazılım istiyorsan Ryzen almalısın. Zaten oynadığın oyunları yazmışsın. 6000 TL gibi bir fiyat belirtip uçmaya gerek yok. İntel oyun üzerinde çok başarılı ama belirttiğin oyunlar için İntel’e gerek yok. Hem yazılım hem oyun dediğin için Ryzen yeterli olacaktır.

İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: Asus B350 PLUS
RAM: Team T-Force 16GB 3000 MHz
Ekran Kartı: Galax GTX 1060 6GB
HDD: Toshiba P300 1TB
SSD: Samsung 850 Evo 250GB
Kasa: Akasa Venom LX 600W+80

Eğer GTX 1070 alırsan en az 2K monitör almak zorundasın. Yoksa GTX 1060 performansı alırsın. Oynayacağın oyunlar için iyi, yazılımlarda sıkıntı yaşamayacağın bir sistem. 5000 TL bütçeyle rahat alınır. GTX 1070 alırsan fiyat 6000 TL’nin üzerine çıkabiliyor.

Ryzen 5 1600
Gigabyte GTX 1070
Asus Prime B350M-A
G.Skill RipjawsV 16 GB 3000 mhz
Toshiba p300 1 TB HDD
Coolermaster Masterbox Lite 5 (PSU yok)
High Power 600W 85+

Yukarıdakiler iyi bir araştırma ile toplamda 5000 TL civarında tutuyor. SSD eklemek isterseniz;

Adata SU800 128 GB SSD

Bu eklemeyle yaklaşık 250-300 TL bütçeyi aşarsınız ancak canavar gibi sisteminiz olur.

Merhabalar,

O fiyata 7. nesil intel işlemci alınmaz.
Ryzen 1600 yazdığınız işlemciden daha performanslı ve ileriye dönük bir işlemci.
Önerdiğim 1070 3 fanlı ve soğutması da gayet iyi. Sırf MSI olsun diye aradaki farkı ödemenizi tavsiye etmem. O fiyata GTX 1080 bile alınıyor.

700W gerekli değil. SLI yapmayacaksanız 600W yeterli.
6000 TL'ye çıktığınız zaman ekran kartını GTX 1080 yapabilirsiniz. Galax, MSI, Zotac, Palit, Gigabyte GTX 1080 bulabilirsiniz 2400-2800 TL aralığında.

Monitör alacaksanız 1080 yerine yine aynı markaların uygun fiyatlı 1070 modellerine yönelip 2K bir monitör alabilirsiniz.

Sistem önerisi istiyorsunuz ancak yazılanlarda neye katılmadığınıza ve değiştirmek gerektiğine yorum yapmıyor kendiniz bir sistem oluşturuyorsunuz ve buna yorum istiyorsunuz. Biz de bu şekilde boşuna sistem toplamaya çalışıyoruz sanki.

Kardeşim 6000 TL bütçeyle kendi kurduğun sistemi alırsan yazık edersin. Hem oyun hem yazılım istiyorsan Ryzen almalısın. Zaten oynadığın oyunları yazmışsın. 6000 TL gibi bir fiyat belirtip uçmaya gerek yok. İntel oyun üzerinde çok başarılı ama belirttiğin oyunlar için İntel’e gerek yok. Hem yazılım hem oyun dediğin için Ryzen yeterli olacaktır.

İşlemci: Ryzen 5 1600
Anakart: Asus B350 PLUS
RAM: Team T-Force 16GB 3000 MHz
Ekran Kartı: Galax GTX 1060 6GB
HDD: Toshiba P300 1TB
SSD: Samsung 850 Evo 250GB
Kasa: Akasa Venom LX 600W+80

Eğer GTX 1070 alırsan en az 2K monitör almak zorundasın. Yoksa GTX 1060 performansı alırsın. Oynayacağın oyunlar için iyi, yazılımlarda sıkıntı yaşamayacağın bir sistem. 5000 TL bütçeyle rahat alınır. GTX 1070 alırsan fiyat 6000 TL’nin üzerine çıkabiliyor.

5000-6000 TL bütçeli sisteme GTX 1060 koymak pek mantıklı değil. GTX 1080 bile konulabilirken.

Ryzen 5 1600
Gigabyte GTX 1080
Asus Prime B350M-A
G.Skill RipjawsV 16 GB 3000 mhz
Toshiba p300 1 TB HDD
Coolermaster Masterbox Lite 5 (PSU yok)
High Power 600W 85+
Adata SU800 256 GB SSD.

Fiyat araştırması iyi yapılırsa 5500-5600 civarında tutuyor.

Arkadaşlar 6000 TL bütcem var, Mimarli işler yapacağım sistem önerisinde bulunursanız çok sevinirim.

Yukarıdaki sistemi alabilirsiniz, monitör dahil değilse.
Dahilse ekran kartını 1070 yapıp 2k bir monitör ekleyebilirsiniz.

O fiyata 7. nesil intel işlemci alınmaz.
Ryzen 1600 yazdığınız işlemciden daha performanslı ve ileriye dönük bir işlemci.
Önerdiğim 1070 3 fanlı ve soğutması da gayet iyi. Sırf MSI olsun diye aradaki farkı ödemenizi tavsiye etmem. O fiyata GTX 1080 bile alınıyor.

700W gerekli değil. SLI yapmayacaksanız 600W yeterli.
6000 TL'ye çıktığınız zaman ekran kartını GTX 1080 yapabilirsiniz. Galax, MSI, Zotac, Palit, Gigabyte GTX 1080 bulabilirsiniz 2400-2800 TL aralığında.

Monitör alacaksanız 1080 yerine yine aynı markaların uygun fiyatlı 1070 modellerine yönelip 2K bir monitör alabilirsiniz.

Sistem önerisi istiyorsunuz ancak yazılanlarda neye katılmadığınıza ve değiştirmek gerektiğine yorum yapmıyor kendiniz bir sistem oluşturuyorsunuz ve buna yorum istiyorsunuz. Biz de bu şekilde boşuna sistem toplamaya çalışıyoruz sanki.

5000-6000 TL bütçeli sisteme GTX 1060 koymak pek mantıklı değil. GTX 1080 bile konulabilirken.

Yukarıdaki sistemi alabilirsiniz, monitör dahil değilse.
Dahilse ekran kartını 1070 yapıp 2k bir monitör ekleyebilirsiniz.

Amacım siz kötü topladınız ben bunu alacağım tarzı bir yaklaşım değildi.
Sadece değişimden haberdar etmek istedim ve bu tarz bir sistem mantıklı olur gibi gelmişti.
Sizin yorumlarınızdan sonra yanlış olduğunu anladım haklısınız.
Elimdeki parçaları satınca sistemi toplayacağım bir aksilik olmazsa tekrardan teşekkürler.

@ElvinMartin nin sistemi kasa ve psu değiştirilerek alınır. En azından kasa değiştirin görüntüsü daha iyi olsun. Nzxt 340 veya Phanteks p400s alınabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı