5000 TL sistem veya PS4

Ömer Yapıcı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar
Arkadaşlar ben kendime bir pc toplamak istiyorum ve amacım oyun oynamak. Şu anda elimde nakit 5 bin tl var ve 10 ay sonra bana 5 bin tl daha ulaşacak ama ben 10 ay beklemek istemiyorum ve bunun için 3 ihtimal düşündüm.

1- Şimdi 1500-2000 tl ye bir bilgisayar toplayacağım 10 ay sonra o bilgisayarı ya satacağım ya da satacağım. 7 bin tl ile de pc toplayacağım.

2- 5 bin tl ye ekran kartı ve monitör dışında bütün sistemi toplayacağım 10 ay boyunca apu ile idare edeceğim. Para elime geçince 5 bin tl ye hem monitör hem ekran kartı alacağım.

3- 3 bin tl ye ps4 ve oyun alacağım 10 ay böyle geçireceğim. Para elime geçince 7 bin tl ye sistem toplayacağım.

Arkadaşlar sizce hangisi daha mantıklı 1. daha mantıklı ise 1500-200 tl ye sistem önerir misiniz ? Eğer 2. seçenek daha mantıklı ise 5 bin tl ye ekran kartı ve monitör dışında sistem önerir misiniz ? Eğer hepsi saçmaysa daha iyi bir fikir önerebilir misiniz ?

Şimdiden Teşekkürler.

15 yaşındasın bu değirmenin suyu nereden geliyor? Yine klasik hayali sistem. Kimse aldığı bilgisayarı 10 ay sonra satmaz. Sorduğun sorular ise tamamen hayali.
1) Hem 2000 TL'ye sistem toplayacan hem de 10 ay sonra satacan bu pek mantıklı değil.
2) 5 bin TL'ye ekran kartı ve monitörlü sistem toplanır zaten, APU sistem 5000 TL tutmaz.
3) PS4 3000 TL değil.
Yani kısaca sorduğun ihtimaller hayallerden ibaret.

Play station bilindiği üzere sadece oyun amaçlı kullanılan üründür.Bilgisayar ile PS4 birbirinden ayrı düşünmek gerekir.Bilgisayar sana her olanağı sağlar internet vb. ama ps4 sadece oyun içindir senin tercihine kalmış.

15 yaşındasın bu değirmenin suyu nereden geliyor? Yine klasik hayali sistem. Kimse aldığı bilgisayarı 10 ay sonra satmaz. Sorduğun sorular ise tamamen hayali.
1) Hem 2000 TL'ye sistem toplayacan hem de 10 ay sonra satacan bu pek mantıklı değil.
2) 5 bin TL'ye ekran kartı ve monitörlü sistem toplanır zaten, APU sistem 5000 TL tutmaz.
3) PS4 3000 TL değil.
Yani kısaca sorduğun ihtimaller hayallerden ibaret.
Katılıyorum dostum hayali sisteme benziyor yine maalesef ben yardımcı oldum.

Aynen ben zaten yazdıkları mesaj sayısından hayali sistem olup olmadığı da belli oluyor güven kalmadı artık gerçekten toplamak isteyenlere bile çekinir gözle bakar hale geldik forum yöneticileri bu konuya çözüm bulmalı bence.

2- 5 bin tl ye ekran kartı ve monitör dışında bütün sistemi toplayacağım 10 ay boyunca apu ile idare edeceğim. Para elime geçince 5 bin tl ye hem monitör hem ekran kartı alacağım.

Şimdiden Teşekkürler.

5 bin liranın ne demek olduğunu biliyor musun? Ekran kartı ve monitör dışında ne toplayacaksın bilgisayarına? 10 tane işlemci alınır o paraya. Derdin ne senin?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı