5000 TL VA panel monitör önerisi

Bütçe
5000
Merhaba yeni monitör alacağım VA panel 24 inc ve 144 veya 165Hz istiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Hocam sorması ayıp VA paneli neden istiyorsunuz merak ettim.
Sanırsam ghosting sorunu.

Merhabalar,
Geçenlerde 4100 tl civarına IPS 165 hz AOC marka mönitör almıştım. Eğer VA panelin renk kalitesini beğenecekseniz sorun yok ama VA panellerde renkler çok grimsi olabiliyor. Daha önce Samsung VA monitör almıştım ve renkler çok kötü görünüyordu. Size tavsiyem mümkünse IPS almaya çalışın.

Hocam sorması ayıp VA paneli neden istiyorsunuz merak ettim.
Sanırsam ghosting sorunu.

Hocam IPS'de göz yoruyor diyorlar bende cok uzun saatler oynuyorum ondan ama VA eksileri var tam bende kararsızım açıkçası icime sinen IPS olursa alacağım.

Merhaba,
Geçenlerde 4100 TL civarına IPS 165 Hz AOC marka monitör almıştım. Eğer VA panelin renk kalitesini beğenecekseniz sorun yok ama VA panellerde renkler çok grimsi olabiliyor. Daha önce Samsung VA monitör almıştım ve renkler çok kötü görünüyordu. Size tavsiyem mümkünse IPS almaya çalışın.

Hocam peki IPS öneriniz var mıdır 4000-5000TL civarinda.

Hocam peki IPS öneriniz var mıdır 4000-5000TL civarinda.
ASUS Monitör 3699 TL
AOC monitör 3999 TL
AOC olan modeli 3 gün önce kardeşime aldık üründen memnunuz, 165 hz yenileme hızı ve genel olarak panel kalitesi gayet iyi. Bu özelliklerde monitör arıyorsanız maksimum 4500 tl bütçe yeterli bence. Biz kredi kartındaki puanı Pazaramada kullanmak için AOC olanı aldık ama normalde ASUS olanı alırdık çünkü daha ucuz

ASUS Monitör 3699 TL
AOC monitör 3999 TL
AOC olan modeli 3 gün önce kardeşime aldık üründen memnunuz, 165 Hz yenileme hızı ve genel olarak panel kalitesi gayet iyi. Bu özelliklerde monitör arıyorsanız maksimum 4500 TL bütçe yeterli bence. Biz kredi kartındaki puanı Pazarama'da kullanmak için AOC olanı aldık ama normalde ASUS olanı alırdık çünkü daha ucuz.

Dell G2422HS 23.8 Inç 165Hz 1ms Full HD Adaptive Sync IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR
Bu monitörü daha iyi olur diye düşündüm arada 1000TL fark var ama bütçem 5000TL sorun olmaz ancak aralarında çok da fark yok gibi.

Dell G2422HS 23.8 Inç 165Hz 1ms Full HD Adaptive Sync IPS Gaming Monitör - Gaming.Gen.TR
Bu monitörü daha iyi olur diye düşündüm arada 1000TL fark var ama bütçem 5000TL sorun olmaz ancak aralarında çok da fark yok gibi.
Paylaştığınız monitör de gayet iyi duruyor. Özellikler bakımından AOC'da dahili hoparlör var ancak Dell'de yok. Eğer harici olarak kulaklık falan takacaksanız göz ardı edilebilir. Ek olarak AOC'un sRGB değeri %125 iken Dell'de %99-100 civarı. Normalde zaten ideal olan değer %100'dür. Eğer photoshop , profesyonel çizim gibi şeylerle uğraşıyorsanız %125 sRGB daha iyi olur. Onun dışında %100 ile %125 arasında gözle görülür bir fark olacağını sanmıyorum. Bence ekstra 1000 tl fark vermeye gerek yok. Belki Dell'de panel kalitesi daha iyiyse fark verilebilir ama bunu anlamak için de iki monitörü yan yana görmek lazım.
Bu arada monitörü oyun için istiyorsunuz değil mi?

Paylaştığınız monitör de gayet iyi duruyor. Özellikler bakımından AOC'da dahili hoparlör var ancak Dell'de yok. Eğer harici olarak kulaklık falan takacaksanız göz ardı edilebilir. Ek olarak AOC'un sRGB değeri %125 iken Dell'de %99-100 civarı. Normalde zaten ideal olan değer %100'dür. Eğer Photoshop, profesyonel çizim gibi şeylerle uğraşıyorsanız %125 sRGB daha iyi olur. Onun dışında %100 ile %125 arasında gözle görülür bir fark olacağını sanmıyorum. Bence ekstra 1000 TL fark vermeye gerek yok. Belki Dell'de panel kalitesi daha iyiyse fark verilebilir ama bunu anlamak için de iki monitörü yan yana görmek lazım.

Evet oyun oynamak için alacağım photosopla uğraşmıyorum ama sizin önerdiğiniz sanki daha mantikli geldi hem daha ucuz hem özellikleride neredeyse aynı.

Paylaştığınız monitör de gayet iyi duruyor. Özellikler bakımından AOC'da dahili hoparlör var ancak Dell'de yok. Eğer harici olarak kulaklık falan takacaksanız göz ardı edilebilir. Ek olarak AOC'un sRGB değeri %125 iken Dell'de %99-100 civarı. Normalde zaten ideal olan değer %100'dür. Eğer Photoshop, profesyonel çizim gibi şeylerle uğraşıyorsanız %125 sRGB daha iyi olur. Onun dışında %100 ile %125 arasında gözle görülür bir fark olacağını sanmıyorum. Bence ekstra 1000 TL fark vermeye gerek yok. Belki Dell'de panel kalitesi daha iyiyse fark verilebilir ama bunu anlamak için de iki monitörü yan yana görmek lazım.

Hocam kardeşime aldım demiştiniz bu monitörde yukarı aşağı oynatabiliyor muyuz kendimize göre ayarlayabiliyor muyuz?

Son düzenleme:
Evet oyun oynamak için alacağım photosopla uğraşmıyorum ama sizin önerdiğiniz sanki daha mantikli geldi hem daha ucuz hem özellikleride neredeyse aynı.

Hocam kardeşime aldım demiştiniz bu monitörde yukarı aşağı oynatabiliyor muyuz kendimize göre ayarlayabiliyor muyuz?
Yukarı aşağı eğim ayarı var ancak yükseklik ayarı yok.
1704066461484.png

Yeni konular

Geri
Yukarı