5000 TL webcam ve fare önerisi

Bütçe
5000

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 24H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 24H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Şu anda 425 TL param var. Ramazan bayramında en az 5000 TL para biriktirme hedefim mevcut. 5000 TL ile ne alabilirim diye düşünürken aklıma webcam ve fare geldi.

Mevcut farem olan Razer Basilisk V2 epey sorunlu bir durumda. Sol-sağ tık, geri tarayıcı tuşu, orta tuş ve tetik tuşu sorunsuz çalışıyor. Fakat kaydırma tekerleği epey sorunlu çalışıyor. Bazen kendi kendine bir anda tamamen düzeliyor fakat sırf düzeldiği için tekerleği sürekli kullanınca birkaç gün içinde tekrar eski haline geliyor. Ayrıca ileri tarayıcı tuşu da çalışmıyor, o yüzden tetik tuşunu ileri tarayıcı tuşu olarak kullanıyorum. Ek olarak orta tuşun arkasındaki iki tuştan biri de çalışmıyor. O yüzden yeni bir fare almam artık şart oldu.

Elimin ölçüleri 19.5 cm'e 9.5 cm. Tutuş şeklim ise Claw Grip.

Webcam ise bende hiç yok ve artık YouTube'a daha ciddi bir şekilde giriş yapmak ve Kick'te canlı yayınlara başlamak istediğim için webcam almam şart.

Webcam için 3000 TL civarı, fare için ise 2000 TL civarı bütçe belirledim.

Dediğim gibi, bayramda bu para elime geçecek ve elime geçtiği gibi ürünleri direkt satın alacağım. O yüzden konuyu sürekli takip edeceğim.

5000 TL bütçe ile hangi webcam ve fare ikilisini önerirsiniz?

Son düzenleme:
Bunu alıp telefonu Webcam yapabilirsin.

2000 TL'de ısrarcıysan ve Basilisk V2 eline oturuyorsa DeathAdder V2 Pro bakabilirsin.

Mouse olarak önerilerimdir.

2000 TL'de ısrarcıysan ve Basilisk V2 eline oturuyorsa DeathAdder V2 Pro bakabilirsin.
300 TL fazlasına V3 Pro varken, DeathAdder V2 Pro ne yahu?

Telefonumu Webcam yapmak istemiyorum. iPhone 6s kullanıyorum ve iPhone telefonları Webcam yapabilen EpocCam yazılımının Pro sürümü de elimde mevcut (250 TL'ye almıştım).

Fakat bu yazılım her ne kadar iyi olsa da Windows altında çalışan Elgato Camera Hub epey sıkıntılı. En büyük sorun, Star Wars Battlefront II açıkken Camera Hub'ın tamamen durması. Battlefront II'ye geçiyorum, OBS'te kamera önce donuyor sonra ise sanki Camera Hub açık değilmiş gibi mesaj görünüyor. Farem ile OBS'e tıkladığım anda tekrardan kamera devreye giriyor.

Bu sadece Battlefront'ta değil, birçok oyunda da mevcut. Üstelik sadece EpocCam kullanıcılarını değil, Cam Link kullanıcılarını da etkilemekte.

O yüzden de fiziksel bir webcam almak istiyorum. Bazen telefonuma çağrı da geliyor ve çağrı gelince webcam'i kapatıp çağrıya geçmek gerekiyor. Yani fiziksel bir webcam benim için şart.

Bütçeyi direkt 6000 TL yapmışsınız hocam. 5000 TL'nin limit olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Bir de Logitech C920 epey eski bir model ve 60 FPS desteği bile yok. Farklı bir webcam öneriniz var mıdır 3000 TL bütçe ile?

Son düzenleme:
Telefonumu Webcam yapmak istemiyorum. iPhone 6s kullanıyorum ve iPhone telefonları Webcam yapabilen EpocCam yazılımının Pro sürümü de elimde mevcut (250 TL'ye almıştım).

Fakat bu yazılım her ne kadar iyi olsa da Windows altında çalışan Elgato Camera Hub epey sıkıntılı. En büyük sorun, Star Wars Battlefront II açıkken Camera Hub'ın tamamen durması. Battlefront II'ye geçiyorum, OBS'te kamera önce donuyor sonra ise sanki Camera Hub açık değilmiş gibi mesaj görünüyor. Farem ile OBS'e tıkladığım anda tekrardan kamera devreye giriyor.

Bu sadece Battlefront'ta değil, birçok oyunda da mevcut. Üstelik sadece EpocCam kullanıcılarını değil, Cam Link kullanıcılarını da etkilemekte.

O yüzden de fiziksel bir webcam almak istiyorum. Bazen telefonuma çağrı da geliyor ve çağrı gelince webcam'i kapatıp çağrıya geçmek gerekiyor. Yani fiziksel bir webcam benim için şart.

Bütçeyi direkt 6000 TL yapmışsınız hocam. 5000 TL'nin limit olduğunu hatırlatmak istiyorum.

Bir de Logitech C920 epey eski bir model ve 60 FPS desteği bile yok. Farklı bir webcam öneriniz var mıdır 3000 TL bütçe ile?
Çoğu webcam 1080P'de 30 FPS verir.

1080p'yi demiyorum hocam, C920 720p'de de 60 FPS veremiyor. 720p'de 60 FPS verebilen bir webcam daha mantıklı olurdu.

İstediğin özelliklerde bir webcam olarak bu var ancak bütçeyi çok aşıyor.

O zaman mouse olarak buna bak hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı