5000 TL'ye GTX 1060'lı Sistem Önerisi

Wynex

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar.
5000 TL'ye GTX 1060'lı monitör hariç sistem arıyorum fakat uyumlu anakart vesaire bilgim yok.
Darboğaz sıkıntısı yaşamayacağım rahatlıkla CS:GO, PUBG oyunlarını oynayabileceğim oyun odaklı bir sistem istiyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı515.PNGböyle bişey alabilirsin kendine göre bazı şeyleri değiştirebilirsin

Anakart: Asus Rog Strix B350-F
İşlemci: Amd Ryzen 5 1600
Ekran Kartı: Msi Armor 1060 OCV1
Kasa: Cooler Master Masterbox Lite 5 600W
Ram: G-Skill Trident Z Rgb 3000 Mhz
Hdd: Seagate Barracuda 7200 Rpm 1TB
Ssd: Samsung 850 Evo 250 GB
Ben kullanıyorum darboğaz sıkıntısı yaşamadım. Bütçene göre parçaları ayarlayabilirsin.

Pc toplama sihirbazı - Bilgisayar toplama sihirbazı - incehesap.com
Bu sistem daha mantıklı olacaktır. Tek fanlı 1060 gayet rahat soğutacaktır rahat ol. İlla çift fan istiyorsan fiyat 5000 TL kalması için SSD'yi eklemememiz veya Belleği düşürmemiz gerekiyor.
Oyun amaçlı diyorsun, ryzen işlemciye gerek yok o zaman. Eğer render işleriyle de uğraşacağım diyorsan;
Buyur. Bu işlemci, oyunlarda İ5 8400'e göre daha az performans, render işlerinde daha fazla performans verir.
Eğer dış görünüşünün güzel gözükmesini istiyorsan da belirt.

Bu sistem daha mantıklı olacaktır. Tek fanlı 1060 gayet rahat soğutacaktır rahat ol. İlla çift fan istiyorsan fiyat 5000 TL kalması için SSD'yi eklemememiz veya Belleği düşürmemiz gerekiyor.
Oyun amaçlı diyorsun, ryzen işlemciye gerek yok o zaman. Eğer render işleriyle de uğraşacağım diyorsan;
Buyur. Bu işlemci, oyunlarda İ5 8400'e göre daha az performans, render işlerinde daha fazla performans verir.
Eğer dış görünüşünün güzel gözükmesini istiyorsan da belirt.
Dış görünüşünün güzel olmasını istiyorum evet fakat daha fazla para gerekmez mi bu iş için

teşekkürler bu arada herkese

Evet işte dış görünüşe önem vermeye çalışırsak belleği 8GB olarak ekliyeceğim.
Hocam 1.nci attığınız linkteki sistem oyun amaçlı alttaki render vs amaçlı değil mi ve 1.nci attığınız sistemi almayı düşünüyorm her hangi bir sıkıntı olur mu darboğaz vs açısından
Evet işte dış görünüşe önem vermeye çalışırsak belleği 8GB olarak ekliyeceğim.
ve güç kaynağını Cooler Master 600W 80+ MPX-6001-ACABW-EU olarak değiştirsem sıkıntı olurmu ?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı