5000 TL'ye işlemci ve anakart önerisi

Deniz Tunç

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, Twitch'te çift sistemle yayın yapmaya başlayacağım. Elimdeki eski bilgisayarımın işlemci ve anakartını değiştirerek yayın bilgisayarı olarak kullanmak istiyorum.

Sistem parçaları:
  • GTX 1050 Ti.
  • Gamepower ATX gp 500 80 Plus Bronze.
Sistem parçaları bu şekilde. Yayın yapmak için anakarta ve işlemciye ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.

Merhaba, Twitch'te çift sistemle yayın yapmaya başlayacağım. Elimdeki eski bilgisayarımın işlemci ve anakartını değiştirerek yayın bilgisayarı olarak kullanmak istiyorum.

Sistem parçaları:
  • GTX 1050 Ti.
Sistem parçaları bu şekilde. Yayın yapmak için anakarta ve işlemciye ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?
Teşekkürler.

AMD Ryzen 5 5600X https://www.google.com/aclk?sa=L&ai...hUKEwiL_8HD_vrvAhXRC-wKHVGFCMUQwzwIqQM&adurl=

PSU'ya dikkat etmenizi öneririm. Konumuz o değil fakat aklınızda olsun.

AMD Ryzen 7 5800X Sekiz Çekirdek 3.80 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Ek soğutucuya ihtiyacınız var.

A)Ryzen 7 3700X
MSI MPG B550

B)Ryzen 5 5600X
ASUS TUF Gaming B450M

Sistem parçaları:
  • GTX 1050 Ti.
Teşekkürler.

Adınızı söyleyin takip edelim :D

PSU'ya dikkat etmenizi öneririm. Konumuz o değil fakat aklınızda olsun.

AMD Ryzen 7 5800X Sekiz Çekirdek 3.80 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

İkinciyi alırsanız PSU için biraz bütçe kalıyor. PSU değiştirmeyi düşünmezseniz bu anakartı alın.

Bu arada bunu alabilirsiniz.

Teşekkür ederim öneriler için, bir de 2x8GB Ram almayı düşünüyorum. Bunun için de önerilerinizi beklerim.
Teşekkürler.

Bunların yanına bu;

veya bu:

Bunların yanına bu;

veya bu:

İşlemciyi 5800X yapıp B550 Plus olanı almayı düşünüyorum, buna da soğutucu gerekir mi?

Geri
Yukarı