5000 TL'ye Monster Laptop ve 5000 TL'ye Toplama Sistem Önerisi

Peki dostum monitorün hertzden kısıp +ram eklesek daha iyi olmaz mı? FPS oyuncusu değilim, hani oynarım da o kadar tryhard değilim. 60 Hertz benim işimi görür. Yani şimdilik 60hz ile idare edeyim, ram'i artırayım diyorum. Daha sonra tabii 144 hz düşünüyorum.
8 GB RAM şuan birkaç oyun dışında fazlasıyla yeterli. PUBG falan rahatlıkla oynuyorsun 8 GB ile. Bence en azından bu 75 Hz monitörü al RAM i sonra eklersin. Ben öyle yapacağım mesela. 144 Hz monitör aldim. GTX 1080 aldım ama RAM 8 GB. Şuanda yetiyor bana. 1 2 ay sonra 8 GB daha ekleyeceğim sistem tamamlanacak.

Tamamdır o zaman. Bunlar dışında bir de nanokatalog'u ilk kez duydum, bunun nedeni daha önce pc toplamadığım ve toplayacak imkanımın olmaması olabilir. Şöyle ki bu firmanın mağazasına gidip parçaları gösterip orada toplatabilir miyim? Tabii stokta var ise.

Buyur bütçene GTX1070'i sığdırdım.

Dosya Ekleri

• tmp-cam-5417230775694808288.jpg
    tmp-cam-5417230775694808288.jpg
    63 KB · Görüntüleme: 31
Tamamdır o zaman. Bunlar dışında bir de nanokatalog'u ilk kez duydum, bunun nedeni daha önce pc toplamadığım ve toplayacak imkanımın olmaması olabilir. Şöyle ki bu firmanın mağazasına gidip parçaları gösterip orada toplatabilir miyim? Tabii stokta var ise.
Mağazaları yok sanırım. Nanokatalog guvenilir bir firma. Sorun yaşamazsın. Ben çok alışveriş yaptım.

Buyur bütçene GTX1070'i sığdırdım.
Öncelikle i3 8100 GTX 1070 ile darboğaz yaşıyor bazı oyunlarda. Yaşamadığı durumlarda da kullanımları yakın. RAM'leri kötü seçmişsin. 2400 MHz kötü seçim. Sırf 1070 sığdırabilmek için butum parcalardan kısmışsın. Bu sistem benim içeriğinden daha fazla performans veremeyecek. He işlemcini gidip Ryzen 5 2600 ya da i5 8400 falan secseydin bütçe dahilinde okeydi. Ama kötü seçimler bunlar.
Atılım Bilişim adı altında Perpa'da mağazaları bulunmakta diye okudum ama.
Olabilir o zaman bi arayıp sorsan iyi olur.

Öncelikle i3 8100 GTX 1070 ile darboğaz yaşıyor bazı oyunlarda. Yaşamadığı durumlarda da kullanımları yakın. RAM'leri kötü seçmişsin. 2400 MHz kötü seçim. Sırf 1070 sığdırabilmek için butum parcalardan kısmışsın. Bu sistem benim içeriğinden daha fazla performans veremeyecek. He işlemcini gidip Ryzen 5 2600 ya da i5 8400 falan secseydin bütçe dahilinde okeydi. Ama kötü seçimler bunlar.

Olabilir o zaman bi arayıp sorsan iyi olur.
i3 8100, GTX 1070'e darboğaz yapmıyor :) RAM'deki MHZ için GTX 1060 seçmek ne kadar mantıklı bilemedim.

i3 8100, GTX 1070'e darboğaz yapmıyor :) RAM'deki MHZ için GTX 1060 seçmek ne kadar mantıklı bilemedim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bakın evet yapmıyor. Bir şey söylemeden önce araştırın. Sonra yazarsınız.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı