5000 TL'ye PC toplama monitör dahil

Bütçe
5200 tl

EnesDiyeBiri

Centipat
Merhaba arkadaşlar. Ben 5000 TL'ye (maks 5200) geleceğe donuk bir sistem toplamayı düşünüyorum monitör dahil. Oncelikle aklımda 2 sistem var izninizle yazayim:
Ryzen 5 2600X 1660S 8x2 RAM 75 Hz 22 inç monitör.
Ikinci sistem:
Ryzrn 5 1600 12nm RX 580 8 GB 8x2 RAM 144 Hz 24 inç monitör.
Her ıkisinde de ortak parcalar: 480 GB SSD Corsair Spec Delta kasa B450M anakart.
Sizce hangisini tercih etmem mantıklı olur? Sistemi 2 sene sonra yenileyeceğim örn ekran kartı işlemci vs.
Başka sistem önerileriniz varsa monitör dahil maks 5200 TL'ye yorumlarınızı bekliyorum.

İlk sistemi al. Biraz bütçen olduğunda elindeki monitörü ikinci el olarak satıp üstüne koyarsın ve sıfır 144 Hz ekran alırsın. Hem 2600X hem de 1660 SUPER seni iki sene rahat rahat idare eder.

Merhaba arkadaşlar. Ben 5000 TL'ye (maks 5200) geleceğe donuk bir sistem toplamayı düşünüyorum monitör dahil. Oncelikle aklımda 2 sistem var izninizle yazayim:
Ryzen 5 2600X 1660S 8x2 RAM 75 Hz 22 inç monitör.
Ikinci sistem:
Ryzrn 5 1600 12nm RX 580 8 GB 8x2 RAM 144 Hz 24 inç monitör.
Her ıkisinde de ortak parcalar: 480 GB SSD Corsair Spec Delta kasa B450M anakart.
Sizce hangisini tercih etmem mantıklı olur? Sistemi 2 sene sonra yenileyeceğim örn ekran kartı işlemci vs.
Başka sistem önerileriniz varsa monitör dahil maks 5200 TL'ye yorumlarınızı bekliyorum.
İşlemcinden düşme bence hazır alıcaksan 2 sene sonra ekran kartını düşür 1660s fiyatı nerde rx580 fiyatı nerde. Ben olsam Ryzen 5 3600-Rx 580 8GB-3200 MHz 8x2 Ram-144 Hz 1ms bir monitör çekerdim. 2 sene sonra nice ekran kartları çıkar, alıcağım zaman en stabil yüksek performans veren bir ekran kartı aldım mı on numara olur idi bence. Yinede karar sana kalmış dostum şimdiden hayırlı olsun.

İşlemcinden düşme bence hazır alıcaksan 2 sene sonra ekran kartını düşür 1660s fiyatı nerde rx580 fiyatı nerde. Ben olsam Ryzen 5 3600-Rx 580 8GB-3200 MHz 8x2 Ram-144 Hz 1ms bir monitör çekerdim. 2 sene sonra nice ekran kartları çıkar, alıcağım zaman en stabil yüksek performans veren bir ekran kartı aldım mı on numara olur idi bence. Yinede karar sana kalmış dostum şimdiden hayırlı olsun.
Usta keşke bütçeyi asmaya ama 144 hz monitör secince bütçeyi çok fazla aşıyor

Usta keşke bütçeyi asmaya ama 144 hz monitör secince bütçeyi çok fazla aşıyor
Bu sistem ile bence gayet uygun dostum. Hatta geriye 740lira kalıyor bu 740ile ürünlerde ufak model değişiklikleride yapabilirsin bence. Bu arada SSD, Kasa ve Anakartı katmadım bütçeye var sanmıştım eğer onlarıda eklersek dediğin gibi aşıyoruz dostum ve bence onları dahil edersek monitörü unut gitsin ya 60 hz bişey bulsan 2.el ucuza yeter sana. Evet 144Hz olmayacak ama her oyunu ve işlemi görebilecek bileşenlerin olacak. Belki bir sene sonra çakarsın 144Hz yi ondan sonraki senede RX5600XT gibi bir kart taktın mı canavar olur gibi geliyor bana :)

sistem.jpg

Son düzenleme:
İşlemci Ryzen 5 2600'e düşürülüp 580 yerine 590 Nitro tercih edilebilir.
Oda olabilir dostum tabi ki ama ben biraz işlemci odaklı olmasını düşünüyorum hep. CSGO ve render üzerine düştüğüm için arasında çok fark var 2 işlemcinin bana göre ve bakıyorum bazı testlere 3600&RX570 ikilisi bile dağları deler vaziyette sağlam çalışıyor sistem testlerinde. Oldu ki RX580 ile taş gibi oturur yinede monitör konusunda ısrarcı ise işlemciyi düşürüp monitöre verebilir bakiyeyi.

Oda olabilir dostum tabi ki ama ben biraz işlemci odaklı olmasını düşünüyorum hep. CSGO ve render üzerine düştüğüm için arasında çok fark var 2 işlemcinin bana göre ve bakıyorum bazı testlere 3600&RX570 ikilisi bile dağları deler vaziyette sağlam çalışıyor sistem testlerinde. Oldu ki RX580 ile taş gibi oturur yinede monitör konusunda ısrarcı ise işlemciyi düşürüp monitöre verebilir bakiyeyi.
Siz de haklısınız tabii ama çoğu oyunda ekran kartı önemli olduğu için böylesi daha mantıklı diye düşündüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı