5000₺ video düzenleme için sistem toplama

Bütçe
5000₺

reusta

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler 4K 60P log çekilmiş görüntüleri Premier ya da Davinci gibi programlarda fazla zorlanmadan birkaç videoyu programa attığımda kasmasına neden olmayacak şekilde, rahat bir şekilde düzenleme yapabileceğim bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Başlangıçta sistem içerisindeki SSD ve RAM düşük olabilir ama birkaç ay içerisinde daha iyilerine geçiş yapacağım. Sistem tamamen video düzenleme üzerine odaklı olacak oyun içermeyecek. Tek istediğim video düzenlerken kasma yapmasın akıcı bir şekilde ön izlemeleri görebileyim. Monitöre karar verdim o nedenle fiyata dahil etmeyin.

Video düzenleme işiyle uğraşan kişiler eminim güzel yorumlar yapacaklardır ama donanım takip eden biri olarak 5000 TL bana az gibi geldi. 6 çekirdekli işlemci ile bilgisayar toplayayım desen daha ekran kartına gelmeden fiyat 4000 TL'ye dayanıyor.

Depolama ve RAM az gelebilir ileride artırın bence.

Edit için R5 2600X daha mantıklı.

Video düzenleme işiyle uğraşan kişiler eminim güzel yorumlar yapacaklardır ama donanım takip eden biri olarak 5000 TL bana az gibi geldi. 6 çekirdekli işlemci ile bilgisayar toplayayım desen daha ekran kartına gelmeden fiyat 4000 TL'ye dayanıyor.
Parçaları önerirken arttırılabilir şekilde olması oldukça önemli yani ilerleyen zamanda mutlaka ürünlere ekleme yapacağım

Benim edit tarafında pek bilgim yok ama eğer öyleyse
Bu alınıp biraz daha bütçe artırılıp RAM 8x2 yapılabilir.

Ekran kartını biraz daha yükseltmek istesem daha iyi bir üst seçenek ne olurdu. Ram 32GB olarak düşünüyorum sistem ilerdei arttırdığımda bunu kaldırabilir mi ? Depolama problem değil
Buna neye göre dikkat etmek gerekli. Sistemin hangi özelliğine bakmalıyım tercih ederken. İleride arttırmak istesem bir problem ile karşılaşır mıyım ?

Geri
Yukarı