50000 TL'ye 125 CC Scooter Tavsiyesi

Eşim sürsün diye mondial Wing 50i aldım yaklaşık 5-6 ay önce çinli dediler çok söylendiler enjeksiyonlu bozulur yapılamaz dediler biz hiç bir sorun yaşamadık akü dışında akü şarj tutmuyordu garantiden akü değişti 100km de 2L+- 0.2L gibi bir tüketimi var şehir içi kullanıyorum nasipse xtreem alacağım bunu verip.

Eşim sürsün diye mondial Wing 50i aldım yaklaşık 5-6 ay önce çinli dediler çok söylendiler enjeksiyonlu bozulur yapılamaz dediler biz hiç bir sorun yaşamadık akü dışında akü şarj tutmuyordu garantiden akü değişti 100km de 2L+- 0.2L gibi bir tüketimi var şehir içi kullanıyorum nasipse xtreem alacağım bunu verip.
Bayi CC yükseltmesi yapıyordu biz istemedik bu arada bu markaların aynı ürünü farklı adlarla satma gibi stratejileri var bunun farklı markalarda farklı isimleri vardır parça sıkıntısı yaşamazsın lambretta gibi bir motor alırsan sıkıntı yaşayabilirsin servis ve parça konusunda.

Hocam ben direkt 125 CC alacaktım. B ehliyet çıkınca da işletip öyle Tuzla'da dolanacaktım. Biraz keyfi bir deneyim içindi. Ama sanırım Türkiye'de her şey gibi motor da karaborsa. Bütün paramı dolara yatırdım zararımı kabul edip. Çünkü Mondial Strada 46 bin lira belirlenmiş bayi 80'e satıyor. Brillant var ilanda gidiyorum yok diyor. Yarın bakıyorum 5 bin daha eklemiş üstüne. Yani biraz erteledim. Belki de hiç almam artık bakalım. Çok sinirim bozuldu çünkü.

Dostum direk 125 önermemizin sebebi aynı modellerin 50 lik olanı alırsan sigorta ve vergi ödemezsin sigorta bile kendi başına 3k tutuyor.

Geri
Yukarı