5000TL dolandırıldık ve bankaya 26000TL ödeme yapılması gerekiyor

Yunus4176

Decapat
Daha fazla  
2-3 gün önce akrabamızın telefonunu hacklediler. Daha sonra kardeşime Trendyol kupon kampanyası var kredi kartı bilgilerini falan ver, 1200 TL kuponu alacaksın dediler. Daha sonra o da bilgileri verdi, yem olarak 1200TL attılar. Daha sonra yetki istediler, onun da boşluğuna gelip vermiş. Verir vermez 50000TL ihtiyaç kredisi istemişler. Ve ardı ardına para çekme işlemleri olmuş, 3500, 1700 falan. Bankada şüpheli aktarma işlemleri yüzünden hesabı dondurmuş ve krediye dokunamamışlar.

5000 TL falan dolandırılsak sıkıntı yokta banka krediyi faiziyle geri istiyor (76000TL). Şikayette bulunduk bakalım bir sonuç çıkacak mı. Bankalar cidden böyle mi? Krediyi bu kadar kolay mı çekiyorlar? Benim bildiğim ıslak imza falan lazım, bizim şimdi ne yapmamız lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
2-3 gün önce akrabamızın telefonunu hacklediler daha sonra kardeşime Trendyol kupon kampanyası var kredi kartı bilgilerini falan ver, 1200 TL kuponu alacaksın dediler.
Daha sonra o da bilgileri verdi, yem olarak 1200TL attılar, daha sonra yetki istediler, onun da boşluğuna gelip vermiş, verir vermez 50000TL ihtiyaç kredisi istemişler.
Ve ardı ardına para çekme işlemleri olmuş, 3500,1700 falan, bankada şüpheli aktarma işlemleri yüzünden hesabı dondurmuş, ve krediye dokunamamışlar.
5000 TL falan dolandırılsak sıkıntı yokta banka krediyi faiziyle geri istiyor, (76000TL), şikayette bulunduk bakalım bir sonuç çıkacak mı Bankalar cidden böyle mi? Krediyi bu kadar kolay mı çekiyorlar? Benim bildiğim ıslak imza falan lazım, bizim şimdi ne yapmamız lazım?

Yeterince kanıtınız varsa suç duyurusunda bulunun. Yoksa karakola ve bankaya durumu izah edin.

Bankalar cidden böyle mi? Krediyi bu kadar kolay mı çekiyorlar? Benim bildiğim ıslak imza falan lazım

Araba alacaktık, katılım bankası puanımız yüksek olmasına rağmen ergi levhamız yok diye vermedi, faizli kredi veren banka sual etmeden puana bakıp tık diye yatırdı.
Yıl olmuş 2021 hala bu yöntemleri yiyen var mı?

Kanitiniz varsa gidip suç duyurusunda bulunun, yoksa soğuk su için. Karakol da bir şey yapamaz kanıt yoksa.

Dalgınlığa geldiği oluyor, sizin de başınıza gelebilirdi.

Benim kredi kartına benzer durum oluşmuştu. Ben kimseye bilgi vermedim ama nasıl olduysa 2100 TL bir harcama olmuş. 3D Secure kodu mesaj olarak gelmesine rağmen benim bu kodları giriş yapmadığım halde harcamalar yapılmış. Ben harcamalar ile beraber 3D Secure kodlarını ekran fotosuyla beraber gece 3 olarak itiraz dilekçesi oluşturdum. 2 haftalık inceleme sonrası kabul edildi iade edildi. İşiniz zor resmi olarak itiraz dilekçesi oluşturun. Banka bilgilerini değil telefondan birine değil babama bile vermem. Eğriye eğri doğruya doğru.

Benim kredi kartına benzer durum oluşmuştu. Ben kimseye bilgi vermedim ama nasıl olduysa 2100 TL bir harcama olmuş. 3D Secure kodu mesaj olarak gelmesine rağmen benim bu kodları giriş yapmadığım halde harcamalar yapılmış. Ben harcamalar ile beraber 3D Secure kodlarını ekran fotosuyla beraber gece 3 olarak itiraz dilekçesi oluşturdum. 2 haftalık inceleme sonrası kabul edildi iade edildi. İşiniz zor resmi olarak itiraz dilekçesi oluşturun. Banka bilgilerini değil telefondan birine babama bile vermem. Eğriye eğri doğruya doğru.
Telefonunuza girmiş olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı