5000TL ile RTX 2060 Sistem

M A S K

Kilopat
Daha fazla  
Max 5000TL bütçem var. 2060'lı bir sistem dizmek istiyorum bu bütçeyle diğer parçalar darboğaz yapmayacak şekilde mümkün mü? Olmazsa 1660 Super ya da RX 5600'lü sistem dizeceğim. ASUS VG24vq model monitörüm var. Hem FreeSync hem adaptive Sync özelliği mevcut.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elinizde monitör haricinde, psu - hdd vb başka bileşenler de var mı?

5000₺'ye 2060'lı sistem dizilir, sıfır biraz zor ama ikinci el çok rahat dizersin yada güzel kampanyalar yakalaman gerek.

Max 5000TL bütçem var. 2060'lı bir sistem dizmek istiyorum bu bütçeyle diğer parçalar darboğaz yapmayacak şekilde mümkün mü? Olmazsa 1660 Super ya da RX 5600'lü sistem dizeceğim. ASUS VG24vq model monitörüm var. Hem FreeSync hem adaptive Sync özelliği mevcut.

Dostum 2060'dan adam akıllı gerçek performansını almak istiyorsan 10K gibi bir bütçeyi gözden çıkarman lazım. Bence 1060 ile daha düzenli bir sistem kurman daha mantıklı olur. Ayrıca tavsiye almak istersen. Oğu arkadaşım sistemini www.teknobiyotik.com dan topladı. Bu site hem ucuz hem de her bütçe için uygun. Gir bir bak istersen.

Elinizde monitör haricinde, PSU - HDD vb başka bileşenler de var mı?

5000₺'ye 2060'lı sistem dizilir, sıfır biraz zor ama ikinci el çok rahat dizersin ya da güzel kampanyalar yakalaman gerek.

Hayır monitör harici bir şey yok. 5000TL'ye indirim kampanya olmadan zor duruyor. incehesap.com un cuma günü indirimleri oluyor, diğer mağazaların da haftasonu olur inşallah. 1660 Super ya da RX 5600 XT arasında hangisini önerirsiniz?
Dostum 2060'dan adam akıllı gerçek performansını almak istiyorsan 10K gibi bir bütçeyi gözden çıkarman lazım. Bence 1060 ile daha düzenli bir sistem kurman daha mantıklı olur. Ayrıca tavsiye almak istersen. Oğu arkadaşım sistemini www.teknobiyotik.comdan topladı. Bu site hem ucuz hem de her bütçe için uygun. Gir bir bak istersen.

Doğru söylüyosunuz. 1660 Super ya da RX 5600 XT düşünmeye başladım.

Hayır monitör harici bir şey yok. 5000TL'ye indirim kampanya olmadan zor duruyor. incehesap.com un cuma günü indirimleri oluyor, diğer mağazaların da haftasonu olur inşallah. 1660 Super ya da RX 5600 XT arasında hangisini önerirsiniz?
İkiside güzel kartlar, bariz çok fazla bir fark yok aralarında (RX 5600XT +10 15fps).
Bende RX 5700xt alacaktım fakat Wattman sorunlarından dolayı vazgeçtim. Almadan önce RX 5600XT'yi iyi araştır Wattman sorunu olmasın.

Doğru söylüyosunuz. 1660 Super ya da RX 5600 XT düşünmeye başladım.

NVIDIA'dan vazgeçme. 1660 gibi bir canavar 5600 XT'den daha çok işine yarar. Hem daha kullanışlı bir ekran kartı. (NVIDIA denetim masası vs. özellikler bakımından) Bence CS:GO gibi oyunlardan düzgün ve uyumlu bir sistem toplarsan 300-400 FPS arası alabilirsin. Ama işlemci uyumuna çok dikkat etmelisin. Sistemine tamamen bizim önerilerimize göre değil de bir uzmandan da fikir alarak karar versen daha iyi olur :)

İkisi de güzel kartlar, bariz çok fazla bir fark yok aralarında (RX 5600XT +10 15FPS).
Bende RX 5700XT alacaktım fakat WattMan sorunlarından dolayı vazgeçtim. Almadan önce RX 5600XT'yi iyi araştır WattMan sorunu olmasın.

Ne aldınız 5700 yerine? Evet 10 15 FPS farkı var bunun için AMD almaya değer mi tartışılır.2.el güvenilir nereden bakabilirim?

NVIDIA'dan vazgeçme. 1660 gibi bir canavar 5600 XT'den daha çok işine yarar. Hem daha kullanışlı bir ekran kartı. (NVIDIA denetim masası vs. özellikler bakımından) Bence CS:GO gibi oyunlardan düzgün ve uyumlu bir sistem toplarsan 300-400 FPS arası alabilirsin. Ama işlemci uyumuna çok dikkat etmelisin. Sistemine tamamen bizim önerilerimize göre değil de bir uzmandan da fikir alarak karar versen daha iyi olur :)

Bu nasıl?

Nereye 300-400 FPS 1660 Ti R5 2600 16 GB RAM var 200-250 alıyorum her şey en yüksekte.

Memnun musunuz performansından soğutmasından? PUBG'de orta ayarlarda kaç alıyosunuz?

Ne aldınız 5700 yerine? Evet 10 15 FPS farkı var bunun için AMD almaya değer mi tartışılır.2.el güvenilir nereden bakabilirim?
Memnun musunuz performansından soğutmasından? PUBG'de orta ayarlarda kaç alıyosunuz?

5700XT yerine RTX 2060 aldım, 1 hafta oldu tam 😂

İkinci elin güveniliri olmaz, teknoloji işi biraz şans işidir. Sıfır bile alsan sorun olabilir.
Birebir aynı marka model işlemciler bile farklı seviyelere kadar overclock olabiliyor.

Dosya Ekleri

• 1585697121148.png
    1585697121148.png
    77,8 KB · Görüntüleme: 24
nereye 300-400 fps 1660ti r5 2600 16 gb ram var 200-250 alıyorum herşey en yüksekte
Dostum bilinçli bir performans ayarına gidersen 6gb ekran kartı ile 400 fps alırsın. Ama sadece Unlost videosu izleyerek yükseltme yaparsan 250 fps alırsın. Yanlış anlama tabi ki o yöntemleri de dene ama daha da üst düzey ayarları sistemini biraz kurcalayarak uygulayabilirsin. Ben 2GB ekran kartımla 100 fps alıyorum en yüksekte. Ve herhangi bir işlemci şişirme işlemi vs de uygulamadım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı