5000TL Toplama PC Vatan'dan

zagobabo

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkaşlar gelecek hafta Vatan Bilgisayardan 5000 TL PC Toplamayı düşünüyorum
Internetten sipariş vermeyi düşünmüyorum.
Gidip görmek almadan parçaları açıp kontrol etmek ve yüz yüze konuşmak her zaman tercihimdir.

Overclock bilgim olmadığı için bu işleri kurcalamk istemiyorum.
Monitör dahil olmasında avantaj var ama başka Parçaları baya kısıtlarsa gelecek ay monitör de alabilirim.
Çok pahalı olmayan Monitör önerileriniz varsa sevinirim.
Ve ileride belki ikinci bi monitör takabilme imkanım olsun.

Yapılacak işlemler:
- Twitch Yayını
- Video Rendering ve Toutube yükleme
- Photoshop CS,Illustator, Sony Vegas gibi Programlar ile çalışma
- Güzel kalitede Oyun oynama ve aynı zamanda yayın

Uzun vadeli Oyun/Yayın Sistemi olsun ve ileride parça yükseltme sıkıntısı olmasın.
Başka bilgiler gerekli olursa sorun arkadaşlar.
Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şu andaki parçalarla şöyle bir şey çıkıyor ortaya. Teker teker açıklayayım neden bu parçaları seçtiğimi:

Anakart: O.C işleriyle fazla uğraşmayacakmışsınız. Gaming özellikleri ve karakteristik tasarımı açısından B150 çipsetli Gaming M3 anakartını seçtim.

RAM: Biraz render işleriyle uğraşacakmışsınız. Ayrıca Twitch yayını yaparken biraz boşta bellek kalsın diye 16 GB'lık 2 modül seçtim.

Kasa: Corsair'in çok şık ve sağlam kasaları olduğunu düşünüyorum. Ayrıca yanında gelen 80Plus 550W'lık güç kaynağı bu sistemi besleyebilir.

Ekran kartı: AMD seçtim çünkü, Fiyat bakımından ve performans açısından Nvidia'dan kat ve kat daha iyi. GTX 1070'i bile Nvidia'nın önerdiği fiyata alamıyorken ondan daha ucuzu ve güçlüsünü alabiliyoruz. Sapphire'nin Nitro versiyonu soğutması ve performansı açısından kaliteli. MSI'da tercih edilebilir.

İşlemci: Fazla abartı değil, fazla düşükte değil. Sizi idare edebilecek bir işlemci. O.C Imkanı yok. Yani çarpan katsayısı değiştirilemiyor. Fakat temel saat hızını değiştirerek O.C yapabilirsiniz. Gerek yok.

Monitör: 144Hz'ler ucuzlamaya başlarken artık her oyuncunun olması gereken ekipmanlarından bir tanesi. Size daha yumuşak bir oyun deneyimi yaşatırken birazda avantaj sağlar. Bu avantajı CS:GO gibi competitive bir oyunda fark etmek mümkün.

Depolama: Listeye eklemeyi unutmuşum. WD 7200 RPM 1 TB HDD ve SSD. SSD'nin boyutunu kullanımınıza göre artırabilirsiniz. Bütçe kalıyor. SSD artık eklenmesi gereken parçalardan. HDD'den daha hızlı bir erişim süresiyle sizi bekletmez. Ayrıca SSD'siz bilgisayar, bilgisayar değil :)

zaa.png

Monitörü kolaylıkla erteleyebiliyor isen sinerji sitesinden i 5 6600 ile 1080 alabilirsin.
Bellek : Kingston Hyperx FURY 16GB DDR4 2133 MHz CL14 SR 1Rx8 Siyah PC Performans Rami Kit (2x8GB) HX421C14FB2K2/16
Toplam 4986 lira kargo ile 5000 lira falan olur.

i 5 6600 sorun çıkartmayacaktır. Vatan bilgisayar çok pahalıya satıyor başka yerlerden almaya bakın.
@FireStorm
RX 480 gelecek fiyat performans olarak o daha iyi. Bir de vatan bilgisayardan toplayarak fiyat performansı tam olarak getiremezsiniz. Bilenden al sitesinde o bellekler 213 lira vatan bilgisayarda 396 lira. B 150 olması dezavantaj en az H 170 olmalı bus hızı B 150 de x8 3.0 sürümünde H110 da x6 2.0 sürümünde H 170 de x16 3.0 sürümünde. Bir de o monitörün görüntü kalitesi o kadar da iyi değil. Asus VG248QE ile bir videoda yan yana gördüm o monitörü, asus görüntü kalitesi daha iyi ve daha parlak gözüküyordu hatta onun dinamik kontrastı 12M:1 iken Asusda 80M:1. Sistem güzel ama vatan bilgisayar gerçekten kötü adamın söylediğine göre topladın ama başka sitelerin daha iyi olduğunu söylemek lazım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı