Vatan'dan 8500 TL PC toplama

Vatan'da tek tek parçaları alıp sistem toplamak resmen paranı havaya saçmak gibi birşeydir. KDV indirimi flan olmadıkça aşırı saçma bir hareket bence.
İllaha Vatan'dan alacaksanda hazır sistemlere yönelmeni öneririm.
Bak mesela 3600x işlemci Rx 5700 XT ekran kartı kaliteli bir B450 anakart flan şu sistem 7720 TL. Tek tek toplamak istesen 8500-9000 TL olur bu sistem.
Veya üstte arkadaşın gösterdiği RTX 2080 olan gibi hazır sistemleri incelemeni öneririm.

"Garanti işi", herkesin güvendiği bakkal mağazası Vatan'da daha sıkıntılı. sinerji.gen.tr'den toplayabilirsiniz. Hatta parçaları başka sitelerde (incehesap, itopya... neresi olursa) daha ucuza bulup alabilirsiniz.
Eki Görüntüle 448525
Daha ucuza her zaman katılmak mümkün değil. Son zamanlarda gözlemlediğim, Itopya, QP vb firmalar peşin alımlarda avantajlı oluyor. Eğer taksit işine giriyorsanız, Hepsiburada ya da Vatan Indirim günleri daha avantajlı oluyor. HB'nin de bindirimli indirimlerine dikkat :) Forza akakce.com

QP den peşini 2100 TL fiyatlı anakartı 6 taksitle 2600 gibi fiyat verdiler. Aynı gün HB 'dan QP 'nin dükkandan aynı anakartı 1988 TL ye 9 taksit peşine aldım.

Amd Ryzen 3600, İtopya'da en ucuzdu o zamanlar. 6 taksitte 1288 TL lik işlemci 1500 TL civarına gelmişti. HB üzerinden 1348 TL ye almışım.

gibi gibi devam eder. Bütün parçaları 2 hafta toplamış baktımda.

Vatan'ın garanti işlerinde ben hiç sorun yaşamadım açıkcası. Müşteri çok olunca, uyanık sayısı da artar. Kontrol etmeleri gereken süreçler var. Ama benim şansım belki de bilemedim.

Sistem konusuna gelince,
Anakart
üzerinde USB Flashback görünmüyor. (MSI'ın sitesine göre). Her ne kadar v2 olarak 3.gen.
AMD işlemcileri destekliyor olsa da bence olması gereken bir özellik

İşlemci, f/p olması açısından sanki 3600 olsa daha iyi olur gibi.

Bellek niye 3600 Mhz, O.C mi yapacaksınız mevcut sistem ile. 3200 CL16 bir ram daha uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Ekran Kartı : 5700 XT modelini bilmiyorum. Ancak bu işlemci için fazla gelmiş gibi görünüyor. Önerim, RTX ile işim olmaz diyorsanız GTX1660TI ile yola devam edip, artan para ile Ryzen 3600 ve 16 GB Upgrade için kaynak ayırabilirsiniz gibi görünüyor.

SSD, uzun süreli dayanıklılık için 800 TL civarına 500GB Samsung 970 Evo düşünebilirsiniz aslında. Ancak başka disk almadığınız için makul seçim görünüyor.

Kasa, Kasa işinizi görecektir.

Vatanda garantide sorun yaşamazsınız. Fakat bekleme süresi uzun olur. Heryer için aynı bu aslında. Fiyat konusundada neredeyse 10 gündür piyasayı araştırıyorum. Online satış yapan çoğu yerin fiyatlarıda Vatanla aynı olmuş neredeyse. O iş artık yalan yani. Ek olarak Vatanda 3+2 taksite vade farkı almıyor. Tabiki nerede ucuzsa oradan alın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı