5000TL’ye hangi marka laptop alınmalı?

figo102009

Hectopat
Merhabalar arkadaşlar. Yaklaşık 1-2 hafta içinde hayırlısıyla sıkıntısız olmasını ümit ettiğim bir laptop almayı istiyorum. Aklımdaki marka modeller hakkında genel bir araştırma yaptım lakin içinde çıkamadım desem yeridir.

Lenovo Legion Y520 = Klavye sorunu yaşayanlar hayli fazla olduğunu gördüm.
Dell 7367 idi sanırım = Adaptör sorunu varmış.
Asus ROG = Güzel diyorlar ama baktığım modelde tek fan vardı sanırım ve bu da ısınıyor deniyordu.
Monster = Markaya hiç ısınamadım. Sanırım Çinli Clevo nun adı altında üretiyormuş. Sağlam gelmedi niyeyse..
HP Omen 17 serisi = Bunun güzel olduğunu düşünüyorum.
Ve tabii ki MSI :)

Açıkçası oyun basta olmak üzere yayın yapabilme durumuyla birlikte ekran kartının en az 1050Ti olmasını istiyorum. Bütçe de 5 bin ve çıkabilirsem 5.500 olabilir. Şimdiden teşekkür ederim.
.....????
?.

Son düzenleme:
Sağlıklı oyun oynamak günümüzde -maalesef- bir lüx halinde geldi. Bu nedenle 5.000 TL gibi bir bütçe bile neredeyse "düşük" bütçeye giriyor.

Bundan dolayı bu civarlardaki bütçeler için Lenevo, Dell ve Monster bence tercih edilmesi gereken markalar. 3'ü arasında da Monster bence önde geliyor. 5.500'e Dell'in 1060'lı bir modeli var. (İndirime giriyor sık sık hepsiburada üzerinde) Ya da 6.000 TL bandında Monster'ın da 1060'lı cihazları mevcut.

Kısaca Monster ya da Dell almalısınız. Ne kadar kalite farkı olduğu düşünülse de notebook'un içerdiği donanım bence daha önemli.

Kuzenim şu sıralar monster laptop aldı 4.700 tl küsürdü galiba ben bayağı bir beğendim hem donanım hem görünüş olarak zaten Türk malı diye biliyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı