5000TL'ye sistem önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Gardiyan

Hectopat
Öncelikle iyi akşamlar.

Daha önce konu açmıştım ama pek yardım eden çıkmamıştı bende derdimi detaylı anlatıyorum şimdi.

Kendi kafamda belirleyebildiğim ve anladığım parçaları sepete ekledim. Sizden yardımını istediğim parçalar; Anakart, Harddisk, ve Kasa(günde 8saat açık kalıcak)

Sadece kasa olarak 0(sıfır)dan topluyorum. Bu yüzden başka eksik parça var ise linkini atarsanız sepete eklerim. Pc parçalarındaki cahilliğimi kabul ediyorum. Pc işlerinde az bucuk iyiyim diyebilirim.

Bütçe 5.000TL dir. üstüne asla çıkamam altıda olursa mutlu olurum.

Pc'de yapmakta olduğım işler adobe after effects (render), sony vegas (render) oyun için Call of Duty Ghost (yüksek çözünürlük), Battlefield 4 (yüksek çözünürlük). Alıcağım pc ile 1,5sene parça ekleme yapacak imkanı bulamam o yüzden gelecekte çıkacak olan COD ve Battlefield serilerinede uyumlu olucağını düşündüğünüz parçalar olursa mutlu olurum.

Bu parçaları 2ay içerisinde alıcam telefon taksitim 1 ay sonra bitiyor. Pc parçaları konusundaki cahilliğimi mazur görerek bir konuda yardım isterim. Bu parçaları ve Kasayı satın aldıktan sonra Monta işlemleri, Güncelleme ve Kurulum İşlemlerine yardım edebilecek (İstanbul) arkadaşımız varmıdır acaba yada nereden yardım alabilirim. Bana bilgisayar tamircisi demeyin çünkü bu konuda cahilliğimi anlayıp beni kandırmaya çalıştıklarına çok şahit oldum o yüzden güvenemiyorum.

Yardımlarınız için çok çok teşekkür ederim.

- - - Güncellendi - - -

Zaman ayırıp yardım eden herkeze teşekkür ederim, yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
O ekran kartı yerine GTX 780 Ti alabilirsin. Kasa olarak Corsair 400R ve Haf 912 modellerine bakabilirsin ikiside çok kalitelidir. Harddisk olarak sana yeticek kapasitede al Seagate alabilirsin. Anakart olarak Z87-45 ve bu bütçeye kesinlikle bir SSD şart.

Buyrun.

w1l995.jpg

Bulunduğunuz yerde stok varsa ekran kartını Asus DCU2 yaparsınız.

Kafamdaki her şeyi yerleştirmişsin teşekkür ederim. Montaj konusunda bir tecrüben bilgin varsa eğer yardımcı olabilirmisin 1.5 ay sonra.

- - - Güncellendi - - -

Hocam bu anakartın özelliği nedir anlamadım ama aşırı pahalı bi an için altın kaplama zannettim.

Benim de 1.5 ay kadar sonra montaj yardımına ihtiyacım olacak. :D Technopat'ın Youtube kanalındaki montaj videoları gayet açıklayıcı aslında. Eliniz yatkınsa bu tür işlere, videoyu izleyerek kolayca yapabilirsiniz.

Keşke elim yatkın olsa. Bide malüm bu kadar para veriyoruz montaj işini deneme yanılma yoluyla yapmamak gerek :)

- - - Güncellendi - - -

bide bana gösterdiğiniz bu ekran kartı ne kadar götürür 3 sene? http://www.vatanbilgisayar.com/gtx780-ti-directcu-ii-oc-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx112-ekran-karti.html

O zaman Vatan'a yaptırın ama başlarında durun. Yoksa saçmalayabilirler. Forumda çok şikayetçi arkadaşımız var bu konuda :D

O zaman Vatan'a yaptırın ama başlarında durun. Yoksa saçmalayabilirler. Forumda çok şikayetçi arkadaşımız var bu konuda :D

Hocam belirttiğim gibi cahilim bu konuda başlarında dursam galiba her dediklerine evet doğrudur derim :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı