500Mbit internet Steam'de yavaş indirme problemi

Kain1

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, şu an halihazırda Superonline 500Mbit internet kullanıcısıyım. Steam üzerinden oyun indirirken indirmeyi başlatıyorum bir anda hızım saniyede 30-40-50 megabaytlara çıkıp sonrasında 1-3-5-7 megabaytlar arasında geziniyor ve asla yükselmiyor diğer platformlarda Origin, Epic Games vs. denediğimde hızımı tam olarak alabildiğimi gördüm aşağıya internet hız testimi ve Steam ekran görüntüsünü bırakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hız testi sonucum;
1650562863796.png

Steam indirme hızı(yaklaşık 1 saattir indirme devam ediyor);
1650562878072.png

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    12,2 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    226,5 KB · Görüntüleme: 16
Merhabalar, şu an halihazırda Superonline 500Mbit internet kullanıcısıyım. Steam üzerinden oyun indirirken indirmeyi başlatıyorum bir anda hızım saniyede 30-40-50 megabaytlara çıkıp sonrasında 1-3-5-7 megabaytlar arasında geziniyor ve asla yükselmiyor diğer platformlarda Origin, Epic Games vs. denediğimde hızımı tam olarak alabildiğimi gördüm aşağıya internet hız testimi ve Steam ekran görüntüsünü bırakıyorum yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Hız testi sonucum;
Eki Görüntüle 1366528

Steam indirme hızı(yaklaşık 1 saattir indirme devam ediyor);
Eki Görüntüle 1366529
Hocam steam'e bir anda yüklenince hızı kısıyor bende de aynı durum mevcut. Saldırı olarak mı algılıyor artık nedir bilmiyorum ama durum bu.

Hocam steam'e bir anda yüklenince hızı kısıyor bende de aynı durum mevcut. Saldırı olarak mı algılıyor artık nedir bilmiyorum ama durum bu.
Uzun süredir indirme devam ediyor ama asla 7 megabaytın üstüne çıkmıyor çok can sıkıcı ortalama 3 megabayt ile indiriyor yaklaşık 1 saattir.

Sorunuz biraz garip normalde sınır bu kadar düşük değil indirme server İstanbul seçip bir daha bir daha bakar mısınız bir de indirme sınırı var mı ona da bakın.
Eğer İstanbul kullanıyorsanız değiştirin.

Steam ayarlarından başka bir sunucuya bağlanmayı dene. İndirme bölgesi diye geçmesi lazım.
Ankara, İzmir vb. şehirleri de denedim aynı problem devam ediyor işin garip tarafı şimdi farklı bir oyunda denedim saniyede 50 megabayt ve üzeri indirme yapabiliyorum oyundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi?

Ankara, İzmir vb. şehirleri de denedim aynı problem devam ediyor işin garip tarafı şimdi farklı bir oyunda denedim saniyede 50 megabayt ve üzeri indirme yapabiliyorum oyundan kaynaklı bir sıkıntı olabilir mi?

O zaman oyundan kaynaklı olabilir tek seçenek o gibi duruyor.

Geri
Yukarı