500TL İle Oyun İçin Sistem Toplama

SeArsLaN

Hectopat
Daha fazla  
Maddi durumum çok iyi değil, ben de 16 yaşındayım artık bir bilgisayarım olsun istiyorum. Bütçem 500-600TL civarı, internette bir satıcı buldum. Örnek olarak P4 işlemciyi 17-18TL'ye satıyor. Şöyle GTA 5'i açabilecek 500TL'lik bir bilgisayar toplar mısınız acaba? Daha fazla para biriktiremem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 500TL'ye gerçekten imkansız gibi.

Pentium 4 ile oynayamazsınız 8TL'ye de satılıyor.

Yok hocam denedim ben yapamadım 500TL'ye. Bütçenizi arttırmalısınız.

Yapamıyorsanız 2.el PC arayın. Ya da 2.el konsol bakın.

Eğer ikinci el almayı düşünüyorsanız işlemci ve anakartı çinden satın almanızı tavsiye ederim. Hatta yarın linkleriyle birlikte bir liste yapayım bi göz atarsınız.

Son düzenleme:
İkinci elde bile bu bütçeye eli yüzü düzgün bir sistem bulmak çok zor. Şöyle bir bakındım malum sitede ancak bulamadım bir şeyler. Bütçeyi en az 700-750 TL'ye çekmelisiniz.

• Anakart 180 TL
ASUS P5P43T-SI (Aliexpress.com)
  • İşlemci 73 TL
Intel Core 2 Quad Q9400 (Aliexpress.com)
  • Ekran Kartı 220 TL (Sıfır)
MSI Amd Radeon R7 240 2GB (Hepsiburada.com)
  • RAM 108 TL (Sıfır)
HI-LEVEL 4GB DDR3 1600 MHz (Webdenal.com)
  • PSU 37 TL (Sıfır)
350W PSU (Gittigidiyor.com)
  • High Cooler İşlemci Soğutucu 15 TL
LGA 775 İşlemci Soğutucu (Sahibinden.com)

Monitör lazım mı bilmiyorum.

Toplamda (kargolar dahil) 633TL tuttu.

Kasa ve monitörü letgo, sahibinden.com gibi ortamlardan sana yakın olan yerlerde çok ucuza bulabilirsin ve hatta kasa bulamazsan eski bilgisayarımın kasasını sana kargo bedelini ödersen yollayabilirim (ön tarafı yok!).

Eğer elinde birikmişin varsa işlemci ve anakartı çok geçmeden almanı tavsiye ederim çünkü dolar yükselecek.

Yurtdışı (Aliexpress.com) dan alacağın ürünlere yazdığım fiyatlar %7 kur çevirim ücreti ve kargo bedelleri eklenmiş haldeki fiyatlardır.

Yurtiçinden alacağın ürünlere yazdığım fiyatlar kargo bedelleri eklenmiş haldeki fiyatlardır.

Ne olursa olsun işlemci ve anakart gelmeden Türkiyeden parça siparişi verme çünkü Türkiyeden aldığın ürünleri 14 gün içinde iade edebilme hakkın var eğer arızalıysa deneyemediğin için arızalı olup olmadığını anlayamazsın.

Eğer işlemci veya anakart arızalı gelirse (çok düşük bir ihtimal) ürünleri satın aldığın satıcılar yüksek geri dönüş puanına sahip, para iadesi yapacaklardır.

Eğer Aliexpressten alışveriş yaapmayı bilmiyorsan yardımcı olurum.

Ve bu sistemle GTA V'i low ayarlarda oynayabilirsin diye düşünmekteyim.

Edit: Bu listedeki parçaları almayı düşünürseniz benimle iletişime geçin çünkü anakartın gümrüğe takılma ihtimali yüksek, satıcıyla konuşmamız gerekebilir.

Son düzenleme:
  • Anakart 180 TL
ASUS P5P43T-SI (Aliexpress.com)
  • İşlemci 73 TL
Intel Core 2 Quad Q9400 (Aliexpress.com)
  • Ekran Kartı 220 TL (Sıfır)
MSI Amd Radeon R7 240 2GB (Hepsiburada.com)
  • RAM 108 TL (Sıfır)
HI-LEVEL 4GB DDR3 1600 MHz (Webdenal.com)
  • PSU 37 TL (Sıfır)
350W PSU (Gittigidiyor.com)
  • High Cooler İşlemci Soğutucu 15 TL
LGA 775 İşlemci Soğutucu (Sahibinden.com)

Monitör lazım mı bilmiyorum.

Toplamda (kargolar dahil) 633TL tuttu.

Kasa ve monitörü letgo, sahibinden.com gibi ortamlardan sana yakın olan yerlerde çok ucuza bulabilirsin ve hatta kasa bulamazsan eski bilgisayarımın kasasını sana kargo bedelini ödersen yollayabilirim (ön tarafı yok!).

Eğer elinde birikmişin varsa işlemci ve anakartı çok geçmeden almanı tavsiye ederim çünkü dolar yükselecek.

Yurtdışı (Aliexpress.com) dan alacağın ürünlere yazdığım fiyatlar %7 kur çevirim ücreti ve kargo bedelleri eklenmiş haldeki fiyatlardır.

Yurtiçinden alacağın ürünlere yazdığım fiyatlar kargo bedelleri eklenmiş haldeki fiyatlardır.

Ne olursa olsun işlemci ve anakart gelmeden Türkiyeden parça siparişi verme çünkü Türkiyeden aldığın ürünleri 14 gün içinde iade edebilme hakkın var eğer arızalıysa deneyemediğin için arızalı olup olmadığını anlayamazsın.

Eğer işlemci veya anakart arızalı gelirse (çok düşük bir ihtimal) ürünleri satın aldığın satıcılar yüksek geri dönüş puanına sahip, para iadesi yapacaklardır.

Eğer Aliexpressten alışveriş yaapmayı bilmiyorsan yardımcı olurum.

Ve bu sistemle GTA V'i low ayarlarda oynayabilirsin diye düşünmekteyim.

Edit: Bu listedeki parçaları almayı düşünürseniz benimle iletişime geçin çünkü anakart gümrüğe takılma ihtimali yüksek satıcıyla konuşmamız gerekebilir.

Helal olsun vallahi kardeşim. Ben araştırmaya çok üşendim ancak üşenmemiş bulmuşsun. Helal olsun.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı