500TL SSD Önerisi

Önerebilirim elbet ancak diğer yerlerde daha uygun. Bilmediğimiz, güvenilir olmayan sitelerden önermiyoruz zaten.
Sinerji'den bunu öneririm: Samsung 250GB 970 Evo NVMe Okuma 3400MB-Yazma 1500MB M.2 SSD (MZ-V7E250BW)

Ancak aynı ürünü şuradan daha ucuza alabilirsin:
Samsung MZ-V7E250B 970EVO M2 3400/1500Mbs 250GB SSD incehesap.com
Aklıma bir soru takıldı. Mesela HDD'li bir sistem GTA 5'i 1 dakikada açıyorsa bunu taktığımda ne kadar iner?

Aklıma bir soru takıldı. Mesela HDD'li bir sistem GTA 5'i 1 dakikada açıyorsa bunu taktığımda ne kadar iner?
Sorunuzu aşağıdaki video cevaplamaya yardımcı olabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kat ve kat daha hızlı açılacağını bilmen yeterli. Süreyi aldığında gözünle görürsün.
Bence arkadaş 590 TL harcayacağı ürünü benchmarkları inceleyip içine sinerek ve ne ile karşılaşacağını bilerek almalı. Ne çıkarsa bahtıma düşüncesi bana pek mantıklı gelmedi.

Bence arkadaş 590 TL harcayacağı ürünü benchmarkları inceleyip içine sinerek ve ne ile karşılaşacağını bilerek almalı. Ne çıkarsa bahtıma düşüncesi bana pek mantıklı gelmedi.
Allah Allah, öyle bir düşüncede mi söylemişim ben? İnceleme mi demişim? Samsung 970 EVO alıyor farkındaysan :)

Allah Allah, öyle bir düşünce de mi söylemişim ben? İnceleme mi demişim? Samsung 970 alıyor farkındaysan :)
970 EVO'nun kalitesini tartışmıyorum. Anlatmak istediğim şu ki, bir de 500 GB SATA SSD alma alternatifi var. Ondan dolayı, iki ürünün de ne sunacağını bilip, ihtiyaçlarıyla karşılaştırıp karar vermesi daha mantıklı.

970 EVO'nun kalitesini tartışmıyorum. Anlatmak istediğim şu ki, bir de 500 GB SATA SSD alma alternatifi var. Ondan dolayı, iki ürünün de ne sunacağını bilip, ihtiyaçlarıyla karşılaştırıp karar vermesi daha mantıklı.
Yukarıda M.2 alacağına karar vermiş. Buna göre yorumumu yaptım. M.2 ile SATA arasındaki fark bariz olarak ortada zaten. Bir de test üzerinden görmek istiyorsa görebilir.

@cptsnd önerdiğin ürün iyi değil.
500GB bir şey tercih edilecekse 550 TL'ye Samsung 860 Evo var yukarıdaki önerilerde.
Senin önerdiğin SATA veriyolunu M.2 portunu kullanan bir SSD. Yani klasik SATA SSD'lerden hız anlamında bir farkı yok.
860 Evo'ya göre eksisi de kalitesi.

Yüksek hız için de 970 Evo da önerildi.
Konu sahibi de buna karar kıldı zaten.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı