500W 80+ PSU Önerisi

Bütçesi kısıtlı olanlara genelde Aerocool'un Aerocool Value Series 500w Güç Kaynağı (AE-VX500) Güç Kaynağı modelini öneriyorum.

Bu ikili arasında ise benim tercihim XFX olurdu. Aerocool'dan başı ağrıyan belli bir kitle de mevcut ancak XFX'in genel olarak PSU konusunda "solid" bir iş çıkardığı düşünülüyor. Kullanıcı yorumlarına göz atarak da biraz fikir edinilebilir. İkisi de bence alınabilir modeller fakat XPredator'un durumu biraz meçhul, fazla kullanan ve bilgi sahibi olan da yok.

Kısaca benim tavsiyem XFX.

XFX zaten kalitesiz ürün çıkarmıyor. Ama Aerocool için aynısını söyleyemeyeceğim. Markalaştıracaksak iş bundan ibaret. İki güç kaynağının verimliliklerini ve kalitesini göz önünde bulundurup karşılaştırdığımız zaman yine XFX öne geçiyor. Sadece güç dağılımına bakıp karar vermek zaten doğru bir olay değil bu bir kenara Aerocool'un malzeme kalitesi çok tartışılacak bir düzeyde. Yani ne iyi ne kötü. Kötü ürünleride var iyi ürünleride var. Mesela GT Black Editon kasaları o kadar kötü ki resmen parayla rezillik. Yükseltme vidaları yuvaya girmedi bile. Ön panel dökülmesin diye büyük gayret gösterdim. İçinde gelen güç kaynağı fena değil biraz sesli fakat idare ediyor. Bir güç kaynağının kullanıldığı bakırın yoğunluk yüzdesi bile çok önemli. Zaten bunların hepsini düşünerek güç kaynağı almaya kalkışırsak günlerce araştırmamız gerekecek ki bu teknik bilgiler her yerde yazmıyor. İlla farklı kuruluşların detaylı bir şekilde incelemesi gerekiyor.

Ben ikisini de tercih etmezdim sanirim. Eger cok dusuk butceli sistem toplamkyorsan guc kaynagina daha fazla para ayir derim. Bunlar alip degistirebilecegin parcalar degil. Genelde evladiyelik oluyor. Az daha para biriktir daha iyisini al derim.

Selam, yeni konu açmak istemedim.
600-650w psu olarak hangisini önerirsiniz?
i5 7500 ve RX 480 olacak sistemde.
Hepsi kaliteli fakat sessizlik açısından danışmak istedim.

Seasonic M12II-620 Evo
COOLER MASTER G650M
CORSAIR CX600M

@Neko @CJack60

Seasonic M12II-620 Evo
COOLER MASTER G650M
CORSAIR CX600M

@Neko @CJack60

Corsair candır.

Seasonic M12II-620 Evo
COOLER MASTER G650M
CORSAIR CX600M

@Neko @CJack60
Corsair RM750X kullanıcısı olarak, Corsair öneririm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı