500W PSU sistem için yeterli mi?

500Watt her türlü 1650 ve RX 570 kartlarını kaldırır 1050 Ti çöpünü tavsiye etmeyin lütfen.
Tavsiye etmiyorum. Sadece yeteceğini söylüyorum.

Şu anki piyasada RTX 3060'a kadar alabilirsiniz 170W tüketiyor çünkü, RTX 2000 serisinde maksimum 2070 civarı kadar olsa iyi olur, 2080 serisi 200W civarı tüketiyor, GTX 1600 serisini alabilirsiniz, eski serilerde de 180Win üstüne çıkmayan bir ekran kartı olur, AMD tarafında maksimum olarak RX 5000 serisi bulabilirsiniz, 6000 serisinde en düşük 6700 XT var o da 230W tükettiği için 600-650W gerekebilir.

Adamın işlemcisini görüyor musun? 2200G ve sen 3060'dan falan bahsediyorsun, sistemin yapacağı darboğazın haddi hesabı yok. Her şey Watt değil.

APU sistem için yeterli.

Ekran kartı almayı düşündünüz mü şimdilik yani aklınızda olan bir model varsa şu kadar Watt PSU gerekir diyebilirim ama 150W altı bir ekran kartı alacaksanız 500W PSU yeterli olur.

Zaten o işlemciye en fazla 1650 ve muadilleri takılır yani her türlü rahatlıkla yeter. 650W falan sadece abartıdan ibaret.

Bütçen nedir ona göre öneride bulunalım.

Yeterli ama PSU'da herhangi bir sertifika yok sanırım, 80+ bir PSU alsaydınız ilerisi için de çok daha iyi olurdu.

Taşır ama ileride ekran kartı takviyesi yapacaksınız en az 650 Watt tercih edin bence.
Tabi takviye yapacağınız ekran kartına bağlı gidipte RX570 falan alırsanız 500Watt da yeterli.

Şöyle söyleyeyim APU'm benim her şeyim 😀.hikayeli oyunlarla çok iç içe olan biriyim ve o oyunda her şey Max 100 FPS alsam bile her zaman en düşükte oynarım ki bu da zaten APU'yu yeterli kılıyor. Ki şu an piyasaya baktığımımzıda miningciler sağ olsun piyasayı yok ettiği için RX550'ler bile 2000TL'lere kadar dayanıyor şu an imkansız gibi bir şey yani. Benim son bir sorum olacak bu bilgisayar günde 5'i oyun olmak üzere günde 8 saat çalışsa elektrik faturasına etkisi nedir? Özellikle bu fanlar çok etki eder mi? Sağ olun.

Şöyle söyleyeyim APU'm benim her şeyim 😀.hikayeli oyunlarla çok iç içe olan biriyim ve o oyunda her şey Max 100 FPS alsam bile her zaman en düşükte oynarım ki bu da zaten APU'yu yeterli kılıyor. Ki şu an piyasaya baktığımımzıda miningciler sağ olsun piyasayı yok ettiği için RX550'ler bile 2000TL'lere kadar dayanıyor şu an imkansız gibi bir şey yani. Benim son bir sorum olacak bu bilgisayar günde 5'i oyun olmak üzere günde 8 saat çalışsa elektrik faturasına etkisi nedir? Özellikle bu fanlar çok etki eder mi? Sağ olun.
İşlemcinizle beraber toplam sistem yükü en fazla 100 - 150W civarı olur ki o da günde olsa aylık 3 kW civarı edebilir çok etki etmez yani en fazla 10 15 lira olur etkisi.
500Watt her türlü 1650 ve RX 570 kartlarını kaldırır 1050 Ti çöpünü tavsiye etmeyin lütfen.
1050 Ti'ya çöp demek :/ çoğu kişinin hayali olan karta... Cyberpunk'u 1080p ayarlarda çalıştırabiliyor çöp dediğin kart bugün hala iyi oynatabilmekte çoğu AAA oyunu.

Son düzenleme:
Zaten o işlemciye en fazla 1650 ve muadilleri takılır yani her türlü rahatlıkla yeter. 650W falan sadece abartıdan ibaret.

Bir sorum daha olacaktı fanlarım gereğinden fazla hızlı çalışıyor ve sanırsam anakartım üzerinde pin olmadığı için PSU'ya bağlanmış. Sorum şu 9 pinli (5'i aşağıda 4'ü yukarıda) fan kablolarını bunlara tek tek bağlasam çalışır? Ama soketin adı fan diye bir şey geçmiyor anakartımda sadece 1 adet fan adı geçen soket var yardımcı olur musun?

Geri
Yukarı