RX 570 Sistem için 500W PSU Yeterli mi?

REİSMELİHHH

Decapat
Arkadaşlar sistem şu:
  • Ryzen 5 2600
  • Asus B450M-K
  • 8 GB DDR4 3000MHz RAM
  • Asus Rog Strix RX 570(4GB 256 bit)
  • 128 GB Adata XPG NVMe SSD
  • 1 TB Seagate Barracuda HDD
  • Thermaltake V200 Full RGB
En düşük kaç W lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
80+ sertifikalı kaliteli bir 500w psu yeterli olacaktır. Fakat kaliteli olmasına dikkat edilmeli. Ucuza kaçılması halinde 300w dahi güç iletemeyen adı 500w olan psular yetersiz kalır.
Şunu da belirteyim hem işlemci hem ekran kartı hız aşırtma durumunda neredeyse 2 katı enerji tüketiyorlar. Ve hem işlemciniz hem ekran kartınız fabrika çıkışlı olarak bir miktar hız aşımı yapıyor. Bunu da göz önünde bulundurun. Benim tavsiyem en azından 550W 80+ bir psu olur. Güzel bir sistem toplamışken iyi besleyin derim.

500 W yeterli olacaktır ama almışken ileriye dönük 600-700 W almanı öneririm aralarında 50-60 TL fark anca oluyor. R5 2600 güçlü bir işlemci 2-3 yıl sonra ekran kartı takviyesinde sıkıntı yaşamanı istemem.
Ayrıca bu söylediğin sistemi kaça topladın ? Donanım arşivinin hazır sistemine benziyor ve o hazır sistem 600W PSU içeriyor.
İşlemciyi R5 2600 yapıp. 1 TB HDD ekleyip SSD 240 GB Adata yaparsan 3900 TL oluyor tam olarak. Daha uygun ise bu hazır sistemi almanı öneririm.

500 W yeterli olacaktır ama almışken ileriye dönük 600-700 W almanı öneririm aralarında 50-60 TL fark anca oluyor. R5 2600 güçlü bir işlemci 2-3 yıl sonra ekran kartı takviyesinde sıkıntı yaşamanı istemem.
Ayrıca bu söylediğin sistemi kaça topladın ? Donanım arşivinin hazır sistemine benziyor ve o hazır sistem 600W PSU içeriyor.
İşlemciyi R5 2600 yapıp. 1 TB HDD ekleyip SSD 240 GB Adata yaparsan 3900 TL oluyor tam olarak. Daha uygun ise bu hazır sistemi almanı öneririm.

Hocam ben sistemi toplayalı oldu baya ama zamanında çıkaraymış daha iyi olurdu daha hesaplı geliyor ben tam hatırlaıyorum ama 200-300 tl fazla ödemişimdir. Daha önce PUBG Ultrada oynamadım da bi ultraya çekim dedim full hepsini bende 300w var kapandı pc doku ve görüş uzaklığı ultrada diğerleri low da kapanmıyordu ama hepsini ultraya çekince kapandı işte yukseltmek için açtı konuyu yoruun içi teşekkürler hocam iyi akşamlar
80+ sertifikalı kaliteli bir 500w psu yeterli olacaktır. Fakat kaliteli olmasına dikkat edilmeli. Ucuza kaçılması halinde 300w dahi güç iletemeyen adı 500w olan psular yetersiz kalır.
Şunu da belirteyim hem işlemci hem ekran kartı hız aşırtma durumunda neredeyse 2 katı enerji tüketiyorlar. Ve hem işlemciniz hem ekran kartınız fabrika çıkışlı olarak bir miktar hız aşımı yapıyor. Bunu da göz önünde bulundurun. Benim tavsiyem en azından 550W 80+ bir psu olur. Güzel bir sistem toplamışken iyi besleyin derim.

Saol hocam

HOCAM BU SİSTEMİN EKRAN KARTI VE İŞLEMCİSİNİ DEĞİŞTİRMEK İSTİYORUM

RYZEN 5 1600X VE RX 470 TAKACAM 500W YETERLİ OLURMU

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı