50CC motor alınır mı?

RKS Siesta 50cc sahibiyim, bayii 80cc'ye yükseltip teslim etti. Çok memnunum 200 kg ağırlıkla bile çıkamadığım yokuş yok ve parçaları gayet ucuz. Araba ehliyeti ile sorunsuz kullanabilirsin. Uzun yol yapılacak araçlar değil, şehir içinde her türlü işini rahatlıkla görür. Depoyu 135 TL'ye fulleyebiliyorum. Kötü havalarda kullanmamanı tavsiye ederim. Ucuza bulursan kesinlikle almanı tavsiye ederim. Benim Siesta alma sebebim diğer 50cc'lere göre çok daha kalıplı ve büyük duruyor diğerleri gibi oyuncak gibi durmuyor.

50 CC alıp sonradan silindir piston büyüterek 80 CC falan yapabilirsin hızı çok etkilemez ama yokuş ve torku bayağı etkiler (hızı yükseltmek için dişli küçültebilirsin.)

Ama üst kapak ve ateşleme sistemi ve yakıt sistemini güçlendirmen gerekebilir.

Gebeş kaplumbağası gibi gezmek istiyorum dersen alabilirsin fazla hız bekleme 70 80 arasını zor görür düz yokuşlar sıkıntılı onun yerine elektirikli bisiklet al daha iyi bence en azından arada pedal çevirirsin..

Piyasa milyonluk araç dolu bu devirde sigortasız taşıta binilmez. Motordan büyük masraf çıkar kaza durumunda. Trafikte giderken adam önüme kırdı sola dönmek için benim tampon hafif büküldü tutanak tutturdum. Diğer gün tampon düzeldi plastik parça sonuçta. Görünürde hiçbir şey yoktu neyse verdim servise 20 bin tl civarında masraf çıkardı. Karşı tarafın sigortası ödedi tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı