50CC motosiklet önerisi

wruno967

Hectopat
Merhaba, öncelikle motorlar hakkında neredeyse hiçbir bilgim yok o yuzden yazdıgınız cogu bilginin bana faydası olacaktır diye dusunuyorum. Yaklasık 25 bin TL param var, evden 2-3 km uzakta olan dershaneme gitmek icin kullanacagım. Onun haricinde de motorla gidecegim yer uzaklık olarak 4-5 Km'yi geçmeyecektir. Dolayısıyla 50CC bana rahatlıkla yetecektir diye dusunuyorum. (B ehliyetim var, sanırım 50CC ve altında vergi ve sigorta vs yokmus o anlamda da ekstra masraf olmamıs olur).

Elektrikli bisiklet veya elektrikli scooter önerecekler olabilir. 2 yıl önce 1 yıl kadar elektrikli scooter kullanmıştım, sitede oturuyorum ama yine de dışarıda bırakmak icime sinmiyordu o yuzden de surekli indir cıkar indir cıkar psikolojik olarak yoruyordu. Evde de pek bos alan yoktu, satmıştım. Bisiklet icin de asagı yukarı aynı senaryolar yasanacagından almayı dusunmuyorum. Son zamanlardada elektrikli tek teker bakıyordum, o da bana uygun bir cihaz gibi duruyor fakat lastıgı patladıgında veya bir arızası cıktıgında tamirini yapabilecek kisiyi kolay kolay bulamam ve satarken de biraz daha zorlanırım diye dusundum.

Sonuç olarak bir 50'lik motor alacagım gibi duruyor fakat en basta da dedigim gibi modeller hakkında da hiçbir bilgim yok. Videolara ufaktan bir göz attıgımda Küba, mondiel, yuki gibi markalarla karsılastım. 2. elden modellere baktıgımda görünüs olarak guzel duran 2016-2021 model motorlar 15-25 bin arasına bulunuyor. Bir taraftan da Çin markası almayın söylemiyle cok karsılastım. Açıkçası ne almam gerektigi hakkında ve nereden arastırabilecegim konusunda en ufak bir fikrim yok. Yardımlarınızı bekliyorum. Simdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocameğer 50CC isterseniz eski bir motor önerebilirim Honda today 50 bu motor arkadaşımda 2 yıldır var ve aktif olarak kullanılıyor daha pek bir sıkıntısı olmadı.

Hocameğer 50CC isterseniz eski bir motor önerebilirim Honda today 50 bu motor arkadaşımda 2 yıldır var ve aktif olarak kullanılıyor daha pek bir sıkıntısı olmadı.

Evet onu bir kisi daha tavsiye etti fakat 2. elde 35 binden başlıyor maalesef cikamiyorum o kadar.

Katlanabilir elektrikli bisikletleri tavsiye ederim. Bence daha iyi ihtiyacınız için.
Hafif bi göz attım ama onume cikan orta seviye cihazlardan birini 19bin olarak gördüm sıfırını. Az duzgun bisey olsun diyecek olsam yine 2. Elden 15-20 belki daha fazladir bilmiyorum vermem gerekecek. Dedigim eve cikartip indirme olayi bunun icinde gecerli oldugu icin motor almak cok daha mantikli gibi. Ayrica satmak istedigimde bataryadan dolayi edicegim zarar motora gore yine fazla olur diye düşünüyorum

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı