50CC motosiklet tavsiyesi

242247

Hectopat
Arkadaşlar bir sorum var ve ek olarak tavsiye ihtiyacı duyuyorum.
Öncelikle sorum şu, normal araba ehliyetim var dolayısıyla 50CC'ye kadar motor kullanabiliyorum.
İşe gidip gelmek için (araba ile Google maps 7 dk gösteriyor ama ben her gün otobüsle gitmek için 40dk harcıyorum yarısı yürümeli.) Bir motor alayım diyorum.
2. el alacağım, ya da 0 alsam bile 2. el marketlerden alacağım sahibinden gibi.
Burada ilk sorum şu, sahibindende baktığımda en düşük fiyatlarda genelde 0 motorlar satılıyor daha koltuğunun jelatini bile sökülmemiş, ama 500TL yüksek farkla 2. el motor koymuşlar.
Özelliklerine bakıyorum 0 olanların özellikleri daha iyi gibi duruyor, Km'si 0, jelatini duruyor, ama insanlar daha pahalıya 2. el motor koymuşlar kullanılmış.
Bu durum neden böyle?

2. şey ise, bana model önerebilir misiniz, bütçem 15-16.000₺.

Hocam motor ve motor piyasasından hiç anlamam fakat bende ruhsat üzerinde 50CC diye geçen bir motora sahibim. Motorum Küba RX9 ve 4 senedir kullanmaktayım. 4 vitesli bir motor ve vitesli olmasından dolayı tırmanamadığı dağ bayır yok. 10-20km hızla bile olsa epey dik yokuşlara tırmanabiliyor. Yakıt konusuna gelecek olursak 6litre depoya sahip ve depoyu fulledikten sonra yakıtı unutuyorum.

50CC'ye zor hocam.
Aynen katılıyorum hocam fakat mobilet biraz aşırı uyduruk duruyor, normal araba ehliyeti 50cc izin veriyor maalesef.
Küba blueberry tarzı olanlar bile en azından bir tık motora benziyor ama sıkıntı şu ki benim motor bilgim gerçekten hiç yok, yanlışlıkla kronik sorunu olan yada elimde kalacak 5 para etmeyecek bir şey almak istemiyorum.
Yokuş falan çıkabilsin istiyorum.

Aynen katılıyorum hocam fakat mobilet biraz aşırı uyduruk duruyor, normal araba ehliyeti 50cc izin veriyor maalesef.
Küba blueberry tarzı olanlar bile en azından bir tık motora benziyor ama sıkıntı şu ki benim motor bilgim gerçekten hiç yok, yanlışlıkla kronik sorunu olan yada elimde kalacak 5 para etmeyecek bir şey almak istemiyorum.
Yokuş falan çıkabilsin istiyorum.
A2 ehliyet almak ister misiniz?

A2 ehliyet almak ister misiniz?
Yok dediğim gibi işe gidiş mesafem herhangi bir araçla 7dk, ben otobüsle gidiyorum 45dk 1 saat sürüyor, sadece burada ufak bir konfor arayışındayım, bisikletle gitsem bile 15dk sürecek. O sebeple ek masrafa girmek istemiyorum.
İstediğim şey 15-20k arası 2.el beni yarı yolda bırakmayacak, yokuş çıkabilecek bir motor.

Yok dediğim gibi işe gidiş mesafem herhangi bir araçla 7dk, ben otobüsle gidiyorum 45dk 1 saat sürüyor, sadece burada ufak bir konfor arayışındayım, bisikletle gitsem bile 15dk sürecek. O sebeple ek masrafa girmek istemiyorum.
İstediğim şey 15-20k arası 2.el beni yarı yolda bırakmayacak, yokuş çıkabilecek bir motor.
Elektrikli bisiklet alabilirsiniz. Daha iyi olur eminim :D

Geri
Yukarı