50Mbps internet Wi-Fi ile 5Mbps veriyor

resul1967

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Kullanmış olduğum masaüstü PC'de Wi-Fi ile ilgili sorun yaşamaktayım. Kablolu bağladığım zaman 50 Mbps internet almaktayım fakar kablosuz olarak 5 Mbps internet hızına düşmekte. Ankartım MSI B560 Tomahawk Wi-Fi. Anakarta takılı gelen Wi-Fi ile bu hızları almaktayım. Wi-Fi ile kaynaklı olduğunu düşündüm, farklı Wi-Fi taktım USB olarak, gene aynı hızları aldım. Bilgisayarın olduğu yerden telefon ile test ettiğimde telefonumda 47 Mbps gözükmekte. Modem bir oda otesinde, maksımum 10 m. Yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Nasıl düzeltebilirim?

Arkadaşlar merhaba.

Kullanmış olduğum masaüstü PC'de Wi-Fi ile ilgili sorun yaşamaktayım. Kablolu bağladığım zaman 50 Mbps internet almaktayım fakar kablosuz olarak 5 Mbps internet hızına düşmekte. Ankartım MSI B560 Tomahawk Wi-Fi. Anakarta takılı gelen Wi-Fi ile bu hızları almaktayım. Wi-Fi ile kaynaklı olduğunu düşündüm, farklı Wi-Fi taktım USB olarak, gene aynı hızları aldım. Bilgisayarın olduğu yerden telefon ile test ettiğimde telefonumda 47 Mbps gözükmekte. Modem bir oda otesinde, maksımum 10 m. Yazılımsal olduğunu düşünmekteyim. Nasıl düzeltebilirim?

Anakart driverları güncel mi?

Arkadaşlar merhaba.

Wi-Fi'nin 2.4 standardı ile bağlantı yaptığınıza emin olun.
5 GHz ile bağlantı modem ile aynı odada değilseniz sorun oluşturabilir.

Arkadaşlar merhaba.

Anakartınızın Wi-Fi anteni takılı mı? Yazılımlık bir şey olduğunu düşünmüyorum. Belki tam sıkılmamış olabilir.

Anakartıma wifi anteni takılı
anakartım 5ghz destekliyor fakat modemim sadece 2,4 ghz destekliyor ondan ,ondan dolayı 5ghz kullanmıyorum aynı odada olmasam da sorun olacağını düşünmüyorum
enson msı sitesinden anakartın driverları içinden wifi ye ait güncelleme yaptım sonra bu hız sorunu ile karşılaştım nasıl iptal edebilirim

Anakartıma Wi-Fi anteni takılı.
Anakartım 5GHz destekliyor fakat modemim sadece 2,4 GHz destekliyor ondan, ondan dolayı 5GHz kullanmıyorum aynı odada olmasam da sorun olacağını düşünmüyorum.
En son MSI sitesinden anakartın driverları içinden Wi-Fi'ya ait güncelleme yaptım sonra bu hız sorunu ile karşılaştım nasıl iptal edebilirim.

2.4 ile bağlanıyorsanız benim söylediğim çözüm lmaz.
Aygıt Yöneticisinden Wi-Fi kartına sağ tıklayın sürücüye dön diyerek önceki sürücüye dönebilirsiniz.
Belli ki son sürücü sorunlu.

Geri
Yukarı