50Mbps internete 23Mbps alıyorum

Tamamen TT'nin bilerek uyguladığı bir durum benzer sorunu yaşıyorum arayıp bunlara hakaret etmen gerekiyor ki internete ödediğin paranın karşılığını alabilesin.

Hat değerlerinizi paylaşır mısınız? Çözüm değil ama yasal olarak şöyle bir hakkınız var.

ISS Taahhüt ettiği hızı müşteriye sağlayamaz ise sözleşme müşteri tarafından cayma bedeli ödenmeksizin iptal edilebilir.

Nasıl bakılabiliyor ki? Nereden bakılıyor yani?

Hocam zaten TT size 50 Mbps'e kadar vereceğinin sözünü veriyor. Sabit 50 Mbps vereceğini söylemiyor. Bu algıyı atın artık kafanızdan. Bütün firmalar böyledir. Bu bir pazarlama taktiğidir.

Yanlış düşünüyorsunuz eğer vadettiği hız 50 Mbps'e kadarsa bu durumda TT haklı hala çünkü 49<50 hocam :)

Kardeşim bu nasıl mantık?
O zaman 35 Mbps internete düşürtüp her ay 120 küsur ödeyeyim 160TL yerine?
35Mbps bile göremiyorum 50Mbps olduğu halde, test edince 23Mbps aldık diyorum :D
Zaten müşteri temsilcileri ayrı bir yalaka, köprüyü geçene kadar dayı muamelesi yapıyorlar her müşterilerine...

Sözleşmesini ve taahhüt ettiği hızı bilmediğim için yorum yapamam. Sadece böyle bir hakkı olduğunu belirttim. Ayrıca aradaki fark ciddi ise yine iptal edebilir. Denendi onaylandı :)

Şu nasıl yapılabilir bir öğrensem...

Aynı sorunu yaşıyordum ve her gün TT ile kavga etmekten bikmistim. Sonra geldiler kutudan ölçütler değerler normal görünüyordu adamlar bana da gösterdi. Eve gelen kabloda düşüyordu. 1 gün 48 gelirken, 5 gün 5 geliyordu neyse sinirlendim ve dediler ki bana yeniden kablo çek düzelir. Tabii inanmadım başlarından atmak için yaptıklarını düşünüyordum ve buatlarin hepsini soktum. İnternet gelen buati buldum bir de ne göreyim. Elektrikçi kablo yetişmediği için ek yapmış ve eki arkadaş herhalde ıslak el sıkmış. Kablo oksit olmuş neyse kestim yerinden birleştirip iyice sıktım. En son lehim yapıp üstüne makaron attım. Ondan sonra 48'den aşağı düşmezken yaşlı modemim yüzüne ping girdiğini gördüm ve ona da fan taktıktan sonra bir daha hiç sorun yaşamadım. Bazen ISS'ye suç buluyoruz ama evin tesisatı da önemli.

Arkadaş Türk Telekom'da çalışıyor sanırım :D
Şakası bir yana Cayma Bedeli, Taahhüt sözleşmesine falan nereden bakılırsa öğrenip cayasım var.
TurkNet, Cayma bedelinin 1000TL'sini ödemesine tabii olup nakil işlemlerini yapabiliriz diyor.

Nasıl bakılabiliyor ki? Nereden bakılıyor yani?

Kardeşim bu nasıl mantık?
O zaman 35 Mbps internete düşürtüp her ay 120 küsur ödeyeyim 160TL yerine?
35Mbps bile göremiyorum 50Mbps olduğu halde, test edince 23Mbps aldık diyorum :D
Zaten müşteri temsilcileri ayrı bir yalaka, köprüyü geçene kadar dayı muamelesi yapıyorlar her müşterilerine...

Şu nasıl yapılabilir bir öğrensem...

Arkadaş Türk Telekom'da çalışıyor sanırım :D
Şakası bir yana Cayma Bedeli, Taahhüt sözleşmesine falan nereden bakılırsa öğrenip cayasım var.
TurkNet, Cayma bedelinin 1000TL'sini ödemesine tabii olup nakil işlemlerini yapabiliriz diyor.
Valla hocam bende son kullanıcıyım isterimki 50 Mbps sözleşmen olduğu halde 1000 Mbps tanımlansın sana ama acı gerçek bu. Herşey sana o imzayı attırana kadar. Birçok firma böyle maalesef. Hataları olsa bile stabil internet vermiyorlar.

Valla hocam bende son kullanıcıyım isterimki 50 Mbps sözleşmen olduğu halde 1000 Mbps tanımlansın sana ama acı gerçek bu. Herşey sana o imzayı attırana kadar. Birçok firma böyle maalesef. Hataları olsa bile stabil internet vermiyorlar.
Taahhüt bilgimi nereden öğrenebilirim peki?

Yeni konular

Geri
Yukarı