Türk Telekom 50Mbps VDSL paket 23Mbps veriyor

EYÜP ÖZDEMİR

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 50 Mbps VDSL paketini kullanıyorum. İlk VDSL mahalleye geldiğinde ben geçtim, sonra zamanla mahallenin diğer aileleri de geçti. Gece 19.30'dan 12.00 kadar hız sorum oluştu. Twitter'dan Türk Telekom CEO'su yazdım, 1 ay sonra ekipler saha dolabına bir şeyler yaptı, benim internet de düzeldi. Şu an mahalleye yeni taşınanlar oldu ve hemen internet bağladılar. Şu an bu sorunu tekrar yaşıyormuş, hat değerlerim aşağıda. Ne yapmam lazım?
Screenshot_2023-05-08-21-48-40-980_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2023-05-08-21-48-40-980_com.android.chrome-edit.jpg

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-05-08-21-48-02-670_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2023-05-08-21-48-02-670_com.android.chrome-edit.jpg
    98,2 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, 50 Mbps VDSL paketini kullanıyorum. İlk VDSL mahalleye geldiğinde ben geçtim, sonra zamanla mahallenin diğer aileleri de geçti. Gece 19.30'dan 12.00 kadar hız sorum oluştu. Twitter'dan Türk Telekom CEO'su yazdım, 1 ay sonra ekipler saha dolabına bir şeyler yaptı, benim internet de düzeldi. Şu an mahalleye yeni taşınanlar oldu ve hemen internet bağladılar. Şu an bu sorunu tekrar yaşıyormuş, hat değerlerim aşağıda. Ne yapmam lazım?
Eki Görüntüle 1771820Eki Görüntüle 1771820

Bende aynı paket var 37 Mbps veriyor. 37 istesek 37 alırdık herhalde. Bazen 1Mbps düştüğü oluyor müşteri hizmetlerinin tek çözümü modeme reset atmak ya da yeniden başlatmak.

Hocam hız değerlerin normal. Sen wifi üzerinden test yaptığın için düşük hız göstermesi doğal. Hız testi kablolu bağlantıda net sonuç verir.

Kardeş wifi bu. Aynı kanal üzerinde mahallesinde onlarca modem var. Doğal olarak çakışmalar olur sinyal düşer. Bende 100 Mbps var bende 25-30 alıyorum. Ayrıca cep telefonunun wifi ağ kapasitesi de etkiler. 48-49 Mbps hız değerini görmek istiyorsanız kablolu olarak test yapılır.

Kardeş wifi bu. Aynı kanal üzerinde mahallesinde onlarca modem var. Doğal olarak çakışmalar olur sinyal düşer. Bende 100 Mbps var bende 25-30 alıyorum. Ayrıca cep telefonunun wifi ağ kapasitesi de etkiler. 48-49 Mbps hız değerini görmek istiyorsanız kablolu olarak test yapılır.
Bende 1 mbps fark atıyor wifi ile ethernet :) Üstelik etrafımda epey kablosuz ağ var.

5g operatörün için geçerlidir. 5g olması wifi de yüksek bağlantı hızı sunmaz. Wifi ağının hızı farklıdır. Cep telefonunun marka ve modelini söyler misin?
5ghz anlamında demiştir.

Yeni konular

Geri
Yukarı