50megabit Fibernet'te CS:GO'da 80 ping almak

harunatci

Centipat
Yer
Şanlıurfa
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Mühendisi
Artık bu işin ehli birinin çözüm yazmasını istiyorum, boş muhabbetlere ve çözüm getirmeyen tartışmalara girecek arkadaşlar bu konudan uzak dursun.

Sorunum; 50 megabit fibernet kullanmama rağmen kablolu bağlantıda ve modemi tek kullanan birey ben olmama rağmen CS:GO'da aldığım ping sürekli 70-80 arası. Ve işin tuhaf tarafı karşıma gelen kişilerin pingleri 10-20. durum böyle olunca oynadığın oyundan zevk alamıyorsun, adil bir maç atamıyorsun. YouTube üzerinden her türlü kodları denedim, her türlü tekniği denedim, sıfır fayda. Şu sorunuma artık çözüm arıyorum.

IMG_20210506_155244.jpg
IMG_20210506_155228.jpg

Artık bu işin ehli birinin çözüm yazmasını istiyorum, boş muhabbetlere ve çözüm getirmeyen tartışmalara girecek arkadaşlar bu konudan uzak dursun.

Sorunum; 50 megabit fibernet kullanmama rağmen kablolu bağlantıda ve modemi tek kullanan birey ben olmama rağmen CS:GO'da aldığım ping sürekli 70-80 arası. Ve işin tuhaf tarafı karşıma gelen kişilerin pingleri 10-20. durum böyle olunca oynadığın oyundan zevk alamıyorsun, adil bir maç atamıyorsun. YouTube üzerinden her türlü kodları denedim, her türlü tekniği denedim, sıfır fayda. Şu sorunuma artık çözüm arıyorum.

Eki Görüntüle 1010648Eki Görüntüle 1010649

Ben 12 Mbps de 43 ping alıyorum ortalama ping videosu çekmiştim ama dosyası silinmiş.

Biz sana geçen konuda cevabını verdik. Gaziantep'ten Viyana'ya bağlanıyorsun.

Telekom'un viyana cihazına 48-49 ile ulaşıyorsun. Telekom'dan kaynaklı Viyana'da olan cihazdan çıkış verildikten sonra pingin 20-30 ms artış oluyor senin.

Yapabilceğin hiçbir şey yok.

Eki Görüntüle 1010648Eki Görüntüle 1010649
Hocam 50 Megabit'e göre pingin normal, 10 ping civarı alanlar bağlanılan server'a çok yakın yerlerde yaşayan insanlar yani o pingleri görmeleri gayet normal.Eğer illa normal değil diyorsan ayarlardan maksimum kabul edilebilir ping seçeneği var. Onu düşürebilirsiniz.

Türkiye'de yaşıyorsun serverler uzak olduğu için böyle. Paket özelliklerin nedir, bizim buradan söylememiz ile düzelecek bir şey yok. Müşteri hizmetlerini ara.

Senin sunucu ile uzaklığın ile alakalı. Çok bir çözümü yok. CS için mm_dedicated_search_maxping 60 ya da 70 yazabilirsin. 60-70 ping aldığın sunuculara bağlanır ancak maç bulma süresi biraz uzayabilir.

Speedtest yaptığında pingin kaç çıkıyor?
Bağlandığın sunucular uzakta olduğu için olabilir. Server picker kullanabilirsin eğer denemediysen. Eğer yakın zamanda Türkiye'ye sunucu açmazlarsa kötü olur.

Dostum mm server pickeri yükledim kurdum çalıştırdım ama ülkelerin altında hiçbir ms ping değeri yazmadı yani o uygulama bile bende doğru dürüst çalışmıyor.

Dosya Ekleri

• 3.PNG
    3.PNG
    52,8 KB · Görüntüleme: 74

Geri
Yukarı