50TL kasa fanı tavsiyesi ve fan girişi çoğaltıcı

eqho

Kilopat
Biliyorum bu konu defalarca kez açıldı, ancak herkes Arctic P12 önermiş. Onun fiyatı 80 TL'ye kadar çıkmış. Biraz araştırıyım derken karşıma Deep Cool RF120W 120mm Beyaz Kasa Fanı - incehesap.com çıktı. Sizce nasıl. Şimdilik normal fan olarak kullanacağım ve 1 ay sonra egzoz fan olarak da alacağım. Sıradaki sorum ise kablo. Bugün kasamı temizlemek niyetiyle açtım ve hiç boşta fan kablosu göremedim. Egzoz fanı alsam takacak kablo yok. 1 tane kablodan 2 taneye çoğaltacak kablo da önerirseniz sevinirim. Kablo da fazla pahalı olmazsa iyi olur. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bahsettiğiniz fan güzel. Fanları PSU'dan gelen kabloya değil anakarta takın. Anakart modelinizi, anakarta takılı fan sayısını ve kaç tane fan takmayı planladığınızı belirtirseniz çoklayıcı önerebiliriz.

Anakartım H110M-K. Anakarta takılı fan sayısını bilmiyorum. Kasada şuan 2 tane fan takılı(birisi önde diğeri yan kapakta). Yan kapakta olan fan çok sesli dönüyor. Temizledim hala aynı. Şimdilik onu değiştireceğim 1 ay içinde de arkaya ayni bütçeye egzoz fanı alacağım.

Anakartınızda 1 tane fan portu var. Anladığım kadarıyla son durumda kasada üç tane fanınız olacak. O halde bu tarz bir ürün işinizi görür. CPU yazan yer dışındaki fan portlarına kasa fanları takabilirsiniz.

Geri
Yukarı