50TL RGB işlemci fanı tavsiyesi

YasarPK

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar R5 1600 işlemcim var ve B450M S2H anakartım var. İşlemcim ağır yükte bile 55 dereceyi geçmiyor o yüzden iyi bir işlemci soğutucusuna ihtiyacım yok.
Alsam olur mu bir sıkıntı yaratır mı? Öyle görsel olsun diye takmak istiyorum sıcaklık konusunda sıkıntım yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar R5 1600 işlemcim var ve B450M S2H anakartım var. İşlemcim ağır yükte bile 55 dereceyi geçmiyor o yüzden iyi bir işlemci soğutucusuna ihtiyacım yok.
Alsam olur mu bir sıkıntı yaratır mı? Öyle görsel olsun diye takmak istiyorum sıcaklık konusunda sıkıntım yok.

Sıcaklık konusunda sıkıntınızın olmamasının sebebi stok fanın yeterli olması. Sırf RGB olsun diye bunu alıp takarsanız yarın öbür gün işlemcim ısınıyor diye konu açarsınız. 150-200 lira bütçe ayırmadan yeni soğutucu almayın.

RGB olsun diye stok soğutucudan da beter soğutucu almaya gerek yok. Benim önerim bütçe arttırıp, giriş seviyesi olarak Cooler Master A71C alın.

@wsNy

@wsNy
Evet gördüm hocam ama maalesefki arkadaşın bütçesi olmadığı için 50tl soğutucu bakıyor o baktığından iyi diye paylaştım zaten bu model güzel diye paylaşmadım :)

100 TL'ye, sırf RGB diye alacağınız soğutucudan bir şey beklemeyin. İşlemci sıcaklığına çok büyük ihtimal olumsuz yönde etki edecektir.

Eğer çok RGB meraklısı iseniz soğutucu yerine RGB şerit led alabilirsiniz. Sıcaklıklara da etki etmez en azından 🙃

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı