51 Mbps iyi mi?

İnternet paketiniz ne kadar? Mesela 60 mbps'lik alıp 51 alıyor olabilirsiniz o yüzden sordum. Ben değil de bilen birisi gözden geçirirse diye bilgi amacıyla yazar mısınız? Kusura bakmayın, çok anlamıyorum VDSL konusunda.

Bana göre iyi :D Tabii kişiden kişiye değişir. Benimki 16mbps VDSL. Bana yetiyor şahsen. Sizinki gayet iyi.

Sorgulattığımda değerler böyle VDSL için iyi mi?
VDSLVarVar51 MbpsVarERENLER-550002154005000000000021354 Metre
Hocam bu çok genel bir soru. İyi mi kötü mü diye bir şey yok. Kimine göre iyidir bir diğeri için kötüdür.

İnterneti hangi amaçla kullandığınıza bağlı. Mesela sosyal medyada gezen, arada bir film/dizi izleyen biri için yeterlidir. Ama sürekli download yapan, yüksek hıza ihtiyacı olan biri için 50 Mbps yeterli gelmeyebilir.

Bir de bunun daha iç tesisat kısmı var. Tamam altyapı 51 Mbps destekliyor ama ankastreden daireye o kadar geliyor mu, bu da önemli. İç tesisat sorunluysa daireye gelen hız mesela 30'u geçemiyor olabilir. Bu durumda bir iç tesisat iyileştirme çalışması iyi gider.

Hocam bu çok genel bir soru. İyi mi kötü mü diye bir şey yok. Kimine göre iyidir bir diğeri için kötüdür.

İnterneti hangi amaçla kullandığınıza bağlı. Mesela sosyal medyada gezen, arada bir film/dizi izleyen biri için yeterlidir. Ama sürekli download yapan, yüksek hıza ihtiyacı olan biri için 50 Mbps yeterli gelmeyebilir.

Bir de bunun daha iç tesisat kısmı var. Tamam altyapı 51 Mbps destekliyor ama ankastreden daireye o kadar geliyor mu, bu da önemli. İç tesisat sorunluysa daireye gelen hız mesela 30'u geçemiyor olabilir. Bu durumda bir iç tesisat iyileştirme çalışması iyi gider.

Teşekkür ederim bu internetle ailem genelde film izler bende oyun oynarım oynadığım oyunlar belli olduğu için indirme de yapmam yeterli midir 50'ye 8

Yeni konular

Geri
Yukarı