512 GB SSD'ye 152 GB oyun indirilirse Windows zorlanır mı?

• Konuyu başlatan tnw
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 361

tnw

Centipat
Yer
Ankara
Arkadaşlar merhaba! Laptopum Excalibur G770 içerisinde 512 GB SSD bulunmaktadır. İndireceğim oyunlar:
  • Forza Horizon 4 - 80 GB.
  • Grand Theft Auto V - 72 GB.

Bu oyunları oynamak istiyorum toplam 152 GB'lık bir alan kaplıyacaktır ve ben laptopumu alalı 1 ay olacak ve şu anda 328 GB boş alan mevcut. Forza Horizon'ını şu an indiriyorum ve kalan yer 238 GB GTA V'i de yüklersem ortalama 158 GB alan kalacaktır. Bu alan Windows 11 için yeterli olur mu, kasma, donma, gecikme gibi şeyler meydana gelir mi?

Arkadaşlar merhaba! Laptopum Excalibur G770 içerisinde 512 GB SSD bulunmaktadır. İndireceğim oyunlar:

Bu oyunları oynamak istiyorum toplam 152 GB'lık bir alan kaplıyacaktır ve ben laptopumu alalı 1 ay olacak ve şu anda 328 GB boş alan mevcut. Forza Horizon'ını şu an indiriyorum ve kalan yer 238 GB GTA V'i de yüklersem ortalama 158 GB alan kalacaktır. Bu alan Windows 11 için yeterli olur mu, kasma, donma, gecikme gibi şeyler meydana gelir mi?

SSD'den sorun olmaz ama Casper cihaz almadan önce keşke tavsiye isteseydiniz.

Garantisi varsa derhal iade etmenizi öneririm, dediğiniz oyunlar laptopunuz çok ısınacak ve bu yüzden bir ihtimalde osla donanımları zarar görecek.

Sorunuzun cevabı: Hayır, zarar görmez.

Herhangi bir olumsuzluk yaşamazsınız.
Teşekkür ederim.

Garantisi varsa derhal iade etmenizi öneririm, dediğiniz oyunlar laptopunuz çok ısınacak ve bu yüzden bir ihtimalde osla donanımları zarar görecek.

Sorunuzun cevabı: Hayır, zarar görmez.
Aynı laptop arkadaşımda da bulunmakta tek artısı SSD'si 1 TB'idi, birçok oyunda test yaptık ve maximum 70 dereceyi gördük. Forum sitelerinde soğutma konusunda hep sıkıntılı deniyor alana kadar içimde hep bir korku vardı aldıktan sonrada soğutucum olmamasına rağmen bir sıkıntı çekmedim.

Bir Casper bir de Turbox çok çektirdi be...
SSD'den sorun olmaz ama Casper cihaz almadan önce keşke tavsiye isteseydiniz.
Aldığımdan beri hiç bir sorun yaşamadım gayet de memnunum.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.

Aynı laptop arkadaşımda da bulunmakta tek artısı SSD'si 1 TB'idi, birçok oyunda test yaptık ve maximum 70 dereceyi gördük. Forum sitelerinde soğutma konusunda hep sıkıntılı deniyor alana kadar içimde hep bir korku vardı aldıktan sonrada soğutucum olmamasına rağmen bir sıkıntı çekmedim.

Aldığımdan beri hiç bir sorun yaşamadım gayet de memnunum.
Yok aslında ben birazda bu foruma ithafen dedim.

Teşekkür ederim.

Aldığımdan beri hiçbir sorun yaşamadım gayet de memnunum.

Oyunda test edin ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
Ama tabii ki sorun yaşamanızı istemeyiz.

Oyunda test edin ne demek istediğimizi anlayacaksınız.
Ama tabii ki sorun yaşamanızı istemeyiz.

Oyunda test ettim ve düşük ayarlarda gayet rahat bir şekilde oynadım. Isınma konusuna gelirsek de bilgisayar CS:GO oynarken daha çok ısınıyor FH4'de dereceye bakmadım ama sabit bir ısıda 2-3 saat kadar oynadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı