512GB SSD önerisi

EmreKara.

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhabalar, internette SSD 512 GB olarak arttığım zaman aşağıdaki markaların SSD'leri ile karşılaştım. Adata hariç diğerlerini ilk defa gördüm aralarında hangisi iyidir ya da kötüdür diyebiliriz, bilgisi olan yazabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
James donkey in ssd leri gayet güzel bence. Adata'ya hiç bulaşma derim. Eğer bütçen yetiyorsa samsung tercih et bütçeni aşarsa james donkey tercih ederim.

James Eşek almayın. Bazı sistemlerle uyum sorunu var. Ek olarak firmware bilinmiyor, yongaların kalitesi bilinmiyor, TBW bilinmiyor, kendi sitesinde SSD'ye dair hiçbir bilgi yok.

Longline, Silicon Power ve Adata haricinde hiçbir markayı daha önce ne gördüm ne duydum. Adata SU800'ün sorunu var mı, bilmiyorum ama sorunu yoksa alınabilir.

Bunların yerine Kingston veya Samsung'a yönelin, başınız ağrımasın. Bütçenizi yükseltebilirseniz 860 EVO alın, yıllarca sorunsuz kullanın.

Ben kullanmadım ama kullananlar memnun diye biliyordum. Ne yüzünden memnun kalmadıkları hakkında bir bilgin var mı?
Bu konuya bakabilirsin. Recep Baltaş'ın açmış olduğu bir konu. Ayrıca Recep Baltaş James Eşek SSD'ler için ''önermem'' demiş. Uyum sorunundan bahsediyor. Düşük hız yaşayanlar da var.

SanDisk 480GB SSD Plus Sabit, SATA-3, 2.5"/7mm, 530 MB/sn'e kadar - SDSSDA-480G-G26: Amazon.com.tr bu da güzel bir alternatif olabilir. Onun dışında İtopya, İncehesap, Amazon gibi siteleri araştırıp daha güzel alternatifler bulabilirsiniz, bilgisayarınız destekliyorsa m2 SSD'leri tercih edebilirsiniz ki daha performanslı ve tasarruflu çalışıyorlar. James Donkey için incehesal cuma günleri iyi indirimler yapabiliyor, kişisel verilerinizi tutmayacaksanız denenebilir. Son kararda arasında seçim yapamadığınız SSD'lerin tom'shardware vs gibi sitelerde benchmark puanlarına bakın. Kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı