52.000TL sistem toplama tavsiyesi

Lukegokyuruyucu

Centipat
Daha fazla  
PC toplayacağım şu anda almak üzere olduğum PC.

Kasa: DeepCool CC560 değişebilir çünkü pek hoşuma gitmedi.
Ekran kartı: RX 6800XT.
İşlemci: AMD Ryzen 5 7600.
Anakart: Gigabyte B650M DS3H mATX.
RAM: Kingston Fury Beast 1x16 CL36 6000MHz.
SSD: Kioxia Exceria G2 1TB.
PSU: NZXT C750 Gold 750W.
İşlemci soğutucu: ID-Cooling SE-214XT
Mouse: Razer DeathAdder v2.
Kulaklık: Razer BlackShark V2 X
Klavye konusunda kararsızım.
Monitör: AOC 24G2ze veya HP Omen 25i.
Burası 52.8k tutuyor klavye eksik ve monitör olarak AOC'yi hesapladım. Sistemde daha iyi ve ucuz parçalar kullanılıyor ise belirtin ki olduğuna eminim diyebilirim.

Eliniz aşırı büyük değil ve claw tutuyorsanız Viper Mini öneririm mouse olarak. RAM 1x16 yerine 2x16 tercih edilmeli ve çok üst düzey bir model tercih etmişsiniz. Kendim 2 hafta önce 4070+7600X topladım 36kya 6kya Samsung Odyssey G4 aldım 42K oldu ama şu an fiyatlar biraz uçmuş.

Eliniz aşırı büyük değil ve claw tutuyorsanız Viper Mini öneririm mouse olarak. RAM 1x16 yerine 2x16 tercih edilmeli ve çok üst düzey bir model tercih etmişsiniz. Kendim 2 hafta önce 4070+7600X topladım 36kya 6kya Samsung Odyssey G4 aldım 42K oldu ama şu an fiyatlar biraz uçmuş.
Aga topladın mi yoksa hazır mı aldın çünkü 42kye öyle bir sistem toplamak imkansız gibi bir şey

Aga topladın mi yoksa hazır mı aldın çünkü 36kya öyle bir sistem toplamak imkansız gibi bir şey

Topladım. Hazır sistemlerde fiyat geçiriyorlar. Gaming gecesi indirimlerini bekledim 4070 gelince 19500e aldım. Normalde 35kya da toplanıyordu da 3 fanlı olsun diye böyle bir şey yaptım.
Sistemin tüm özellikleri:
Ekran Kartı: PNY RTX 4070 XLR8
İşlemci: Ryzen 5 7600X
Soğutma: Cooler Master ML240L V2 RGB
Anakart: ASUS B650M-A Wi-Fi
RAM: Apacer Panther 2x16 GB DDR5 5600MHz CL40
SSD: WD Blue 1 TB 3500/3000
Kasa: CC560
PSU: 650W (içindeki)

Gaming gecesi indirimlerinde 9k'ya 7600x + b650 wifi anakart aldım.

Topladım. Hazır sistemlerde fiyat geçiriyorlar. Gaming gecesi indirimlerini bekledim 4070 gelince 19500e aldım. Normalde 35kya da toplanıyordu da 3 fanlı olsun diye böyle bir şey yaptım.
Sistemin tüm özellikleri:
Ekran Kartı: PNY RTX 4070 XLR8
İşlemci: Ryzen 5 7600X
Soğutma: Cooler Master ML240L V2 RGB
Anakart: ASUS B650M-A Wi-Fi
RAM: Apacer Panther 2x16 GB DDR5 5600MHz CL40
SSD: WD Blue 1 TB 3500/3000
Kasa: CC560
PSU: 650W (içindeki)

Gaming gecesi indirimlerinde 9k'ya 7600x + b650 wifi anakart aldım.
Fiyatı aşırı iyiymiş. Ben aile baskısı yüzünden laptop almak zorunda kaldım şuanda çok büyük pişmanlık yaşıyorum. Hayırlı olsun

Fiyatı aşırı iyiymiş. Ben aile baskısı yüzünden laptop almak zorunda kaldım şuanda çok büyük pişmanlık yaşıyorum. Hayırlı olsun
Teşekkür ederim. Ben de önceki sistemimi babam yazılımcı olduğu için mobilite baskısından dolayı laptop almıştım. (Maalesef monster) en ufak bir oyun renderinde 100 dereceye çıkıyordu işlemci.

Teşekkür ederim. Ben de önceki sistemimi babam yazılımcı olduğu için mobilite baskısından dolayı laptop almıştım. (Maalesef monster) en ufak bir oyun renderinde 100 dereceye çıkıyordu işlemci.
Ben de hemen hemen babamın işi nedeniyle aldım. Reklamcı olduğu için tasarım yapması gerekiyor ama köye vs. gittiğimizde işlerle uğraşması gerektiğinden laptop kullanıyor. Üniversiteye başlamadan önce güzel bir sistem toplamayı düşünüyorum. Ayrıca benim pc de monster ama o kadar ısınmıyor sadece fan sesi çok yüksek sırf o nedenden dolayı fps oyunlarında adam akıllı ses kasamıyorum

Hocam aslında şöyle söyleyeyim RAM olarak ne önerirsiniz aynı zamanda 1x16 olmasının sebebi sonradan yetersiz gelirse bir tane daha takmak için bir de hocam Odyssey G4 ölü piksel yapıyor diye duymuştum yoksa bende 2K monitör almak istiyorum ama çok pahalılar.

Hocam aslında şöyle söyleyeyim RAM olarak ne önerirsiniz aynı zamanda 1x16 olmasının sebebi sonradan yetersiz gelirse bir tane daha takmak için bir de hocam Odyssey G4 ölü piksel yapıyor diye duymuştum yoksa bende 2K monitör almak istiyorum ama çok pahalılar.

Ölü piksel yapıyor ne demek? Ölü piksel ilk geldiğinde çıkan bir şey. Bende yok. Dediğiniz olay ghosting ise benimkinde yok. Sizin paneliniz sorunlu gelebilir. G4 seri bir monitör dediğiniz ghosting olayı ise G4 değil diğer Odyssey serisi monitörlerde var. Ayrıca G4 2K değil 1080p 240Hz.

Yeni konular

Geri
Yukarı