5279 TL'ye sıfır İ5 iMac mi yoksa 2.el 4850 TL'ye 27''İ7 iMac mi almalıyım?

Yer
istanbul
Daha fazla  
Normal bir ev kullanıcısıyım. iMac almak istiyorum fakat kararsız kaldığım konu şu;

1) Apple Store'dan sıfır mı alsam?
2) Aynı bedele karşılık daha yüksek konfigürasyonlu 2.el mi alsam?

Örnek;
21.5 inç Ekran
2.7 GHz Dört Çekirdekli Intel Core i5, Turbo Boost ile 3.2 GHz'e çıkarılabilir
8 GB 1600 MHz DDR3 SDRAM - 2x4 GB
1 TB Fusion Drive
Intel Iris Pro Graphics

Bu bilgisayar Apple Store'da 5.279 TL. Ama bu fiyata 2.el 27 inç modeller satılıyor. Mesela sahibinden'de bulduğum bir ilan şu şekilde ;

iMac 27" IPS LED Ekran (2560 x 1440)
i7 3.4 Mhz Intel Quad-Core (4 Çekirdekli İşlemci)
8 GB DDR3 Ram
1 TB HDD (Fusion Drive)
2GB AMD Radeon 6970M Ekran Kartı

Bu bilgisayar da 4.850 TL.

Zamanında (2006 yılı) 3250TL ye iMac almıştım.. Şu an hackintosh kullanıyorum. O zamanlar bu kadar hackintosh yaygın değildi.. Sana tavsiyem yarı parasına yada 3/2 parasına Hackintosh yap geri kalan parayıda kafana göre harca... ;) Apple sahibi olmak seni zengin gösterir, hackintosh sahibi olmak akıllı olduğunu... :D

Son düzenleme:
Ben Hackintosh önermem, hackintosh hiçbir zaman bir Mac kadar stabil çalışmaz ve bir Mac'in verdiği tadı vermez.
Bir Apple ürününü sıfır almak daha da heyecan verici olacaktır ve tatmin edecektir. Bu yüzden de sıfır öneriyorum.
Ancak 21.5 ekran bir iMac için biraz ufak. İkinci el alacağın ürün temiz ise 2. el olanı alabilirsin.

Amerika' da yaşıyorsan tamam ama Türkiye' de en az 1500TL'yi Apple heyecanına vermek mantıksız geliyor... Stabiliteye gelince 3 kez güncelledim 10.10.4 Yosemite sorun çıkarmadı, Ekran-Bluetooth-Wifi-Ses-iMessage ve Facetime- Kamera ve Uyku modu hepsi %100 çalışıyor... Uyumsuz bileşenleri toplarsan, birazda acemiysen sorun yaşarsın.

Son düzenleme:
Amerika' da yaşıyorsan tamam ama Türkiye' de en az 1500TL'yi Apple heyecanına vermek mantıksız geliyor... Stabiliteye gelince 3 kez güncelledim 10.10.4 Yosemite sorun çıkarmadı, Ekran-Bluetooth-Wifi-Ses-iMessage ve Facetime- Kamera ve Uyku modu hepsi %100 çalışıyor... Uyumsuz bileşenleri toplarsan, birazda acemiysen sorun yaşarsın.
Tabi olaya kendi açımdan yaklaştığım için böyle söyledim ben çoğunlukla elimde olan bilgisayara Hackintosh kurduğum için stabilite sorunları oluyordu. Ancak sırf Hackintosh için bir sistem toplanırsa ve tüm parçalar uyumlu seçilirse stabil çalışacaktır, 5279TL'ye performans bakımından iMac'e fark atacak bir sistem toplanabilir.
Ancak yinede bir "iMac" istiyorsa iMac almalıdır.

Hackintosh hakkında pek bilgim yok. Toplama sistem düşünmüyorum. Laptop'ta pek sevmediğimden dolayı büyük ihtimalle 21.5'' ve 27'' iMac alacağım. Acelem yok belki yılbaşına kadar bekleyebilirim. O zamana kadar 2.el garanti kapsamında olan bir cihaz var ise değerlendirmeyi düşünüyorum. Ama olurda bulamazsam Apple Store'dan alacağım. Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı