5400 RPM 1TB vs 7200 RPM 750 GB HDD

eragoln

Hectopat
Daha fazla  
Ben yeni HDD alıcam. Şu an 2 tane farklı özellikte buldum ama kararsız kaldım. Biri 7200rpm diğeri 5400rpm fakat 7200'lük 750GB 5400'lük 1 TB kararsız kaldım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum once sistemini belirt. Biz forumda bas bas bagiriyoruz dusuk hizli HDD almayin diye. Hizli HDD'lerin bile devri geciyor SSD alin derken 5400 RPM HDD almak akla ve mantiga uygun degil. Eger oyun yukleme ekranlarinda onlarca dakika beklemek istiyorsan 5400 alabilirsin.
Tabii ki 7200 RPM. 7200 RPM 350 GB da olsaydi onu alirdim.

Amaca bağlı kişiye bağlı alınmalı HDD'ler. Mesela kameran vardır ve sürekli kayıt etmesini istiyorsundur. Onun için WD'nin mor diskleri sanırsam vardı. Depolama yapıcaksındır. Film, müzik, fotoğrafları koyacaksındır o zaman 5400RPM gayet yeterli. Ama genelde günlük kullanım için alınır o zaman da 7200RPM'den aşağı inilmemeli.

Teşekkür ederim yorumlarınız için arkadaşlar 7200 lüğünü aldım.

Arkadaşlar şöyle bir durum söz konusu 750GB lığı aldım fakat laptop 700GB görüyor sebebi ne olabilir ?

Benimde WD Blue 500 GB var oda 465 görünüyor. Saçma salak bir uygulama en başından beri karşıyım bu olaya. 500 yazıyorsa orda görmeliyim abi 45 GB çöp resmen. Zamanında bana o aygıtın sistemi kullanıyor demişlerdi doğruluk payını bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı