5400 RPM 320GB disk sistemi yavaşlatır mı?

ismet03

Zeptopat
Bende 7200RPM 500GB WD HDD var internetten 5400 RPM 320GB disk aldım 30TL'ye adam alırken haberin olsun disk çok yavaş Windows 10 dakikada açılıyor dedi.
Ben bu diski depolama olarak takdığımda benim sistemimde yavaşlar mı ve bozulur mu? İyi forumlar dilerim.

Bad sectordan dolayı çok yavaş çalışıyor olabilir.
İşletim sistemini çakışmaya maruz bırakabilir veya işletim sistemi stabil çalışmaz.
30 TL çok ucuz bir fiyat. Diskte muhtemelen Bad Sector vardır.

Bende 7200RPM 500GB WD HDD var internetten 5400 RPM 320GB disk aldım 30TL'ye adam alırken haberin olsun disk çok yavaş Windows 10 dakikada açılıyor dedi.
Ben bu diski depolama olarak takdığımda benim sistemimde yavaşlar mı ve bozulur mu? İyi forumlar dilerim.

Hocam sistemi kurduğunuz disk önemlidir öncelikle. Depolama olarak kullanacaksanız tavsiyem içine GTA 5 tarzı geç yüklenen oyunlar kurmayın (oyuncuysanız). Normal depolama olarak sıkıntı olmaz. Sadece yavaş çalışır yani içine fotoğraf video koyarsanız biraz geç yüklenebilir.

HDD RPM değerlerinden dolayı sistemin yavaşlayacağını sanmam. Eğer disketinizin sorunu varsa bundan kaynaklı olarak yavaşlama yaşayabilirsiniz.

Hocam 7200RPM olanda kurulu eniştemden adlım 30 liraya o yüzden eniştemde aynı ilde değiliz interntten kargolattı bana 5400RPM olan 320GB olan sadece takacağım depolama olarak kalacak. Ayrıca 320GB olana oyun falan değil. Videolarımı yükleyecğim.

Öncelikle Windows, 10 dakikada mı açılıyor? Yoksa Windows 10, dakikadasında mı açılıyor?
İkincisi başlık hatalı. 7200RPM, 5400RPM mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı