5400 RPM Harici Harddisk ile oyun oynamak

sorun kesinlikle HDD den kaynaklanmıyor.Şuan en yüksek ayarlarda ve aynı sistem özelliklerinde donma takılma vs. olmadan oynuyorum.Yaptığım tek şey sanal bellek miktarını arttırmak oldu 2 ydi benim 10 gb yaptım ve sorun tamamıyla kalktı.

sorun kesinlikle HDD den kaynaklanmıyor.Şuan en yüksek ayarlarda ve aynı sistem özelliklerinde donma takılma vs. olmadan oynuyorum.Yaptığım tek şey sanal bellek miktarını arttırmak oldu 2 ydi benim 10 gb yaptım ve sorun tamamıyla kalktı.
Bunu yapmanın herangi bir zararı var mıdır? ve yapmak istesem nasıl yapabilirim?

HDD den bellek veriyorsunuz. Benimki 8 gb ve 4 gb ramim var şuan 12 gb ramim varmış gibi kullanıyorum. 2 gb'ı ekran kartına bağışladım ve oyunlarda 0 kasma.

Bu işlemi nasıl yapabilirim?
Bilgisayarima sağ tıkla özellikler>gelişmiş sistem ayarları>performans>gelişmiş>sanal bellek değiştir de ve ardından tüm sürücülerde disk belleği dosyası boyutunu otomatik yönet tikini kaldır.Yerel diskin birini seç başlangıç boyuna 5000(Daha fazla yada düşük olabilir.)en büyük boyutada 6000 (aynı şekilde sana kalmış) yaz ve ayarla butonuna bas.Aynı işlemi diğer yerel diskler üzerindede yapabilirsin ne kadar çok yaparsan o kadar iyi sadece anlattığımı bir tane yerel diske yaparsan 5GB gelir.2 de 10 bu şekilde devam eder.

Ya kimisi diyor HDD etkilemez başka sorun vardır. Kimi diyor HDD de sorun kesin. Çok karıştı kafam.

Ben yeni 5400 RPM HDD aldım çok pişmanım normalde laptopta 256 GB M.2 SSD var GTA 5 ona kurdugum zaman sıkıntı yaşamıyordum ama 5400RPM HDD alınca kafamı taşlara vurmak istedim oyun bir anda 70 bir anda 30'a 1 FPS kadar düşüyor aklım olsaydıda keşke 500 GB SSD alsaydım Forza Horizon oynuyorum normelde yüksek grafik ayarlarında 80-90 FPS alıyordum şimdi oyuna ani droplar oluyor ve bu anlık değil sürekli çok rahatsız ediyor şimdi tekrardan para biriktirip SSD alacagım.

Geri
Yukarı