5400 TL Sistem Toplama

mg4105

Hectopat
Selamın Aleyküm dostlar. Benim bir bilgim yok toplama işinde. Sadece istediğim özelliklerde hızlıca bir sistem topladım yanlışım var mıdır, doğrusu nedir ya da bu sistemin bir değişiğini daha ucuza getirebilir miyiz?

qqqqq.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üstadın verdiği cevap doğru yanlış çok :) Vatan mecburiyetin yoksa parçalar daha uygun fiyata alınır. Bellek ve PSU u değiş. Artan parayla B360 anakart ve i5 8400 alınabilir.

Yanlış çok. :) Vatan şart mı acaba? Son düzenleyen moderatör olarak gözüküyor banlanmadıysanız cevabınızı bekliyorum.
Şart değil tabikide amacım hepsini tek seferde almaktı farklı sitelerdende toplama şansım var ise daha ucuza neden olmasın :)
Üstadın verdiği cevap doğru yanlış çok :) Vatan mecburiyetin yoksa parçalar daha uygun fiyata alınır. Bellek ve PSU u değiş. Artan parayla B360 anakart ve i5 8400 alınabilir.
Peki bana pubg ve csgo tarzı oyunlarda daha ucuza gelecek bir sistem toplayacağım desem bunlar fazla kaçar sanırım bu yüzden bana daha basit ve ucuz bir sistem önermenizi tavsiye etsem ne dersiniz :)

1.si ekran kartının fiyatına MSİ ya da Asus marka ekran kartı alınabilir(soğutması iyi olan). 2.si sistemde SSD olsa daha iyi olur(oyunları vs kurmak için). 3.sü kasadan ve monitörden kısılarak i5 gibi daha yüksek bir işlemci alınabilir.

1.si ekran kartının fiyatına MSİ ya da Asus marka ekran kartı alınabilir(soğutması iyi olan). 2.si sistemde SSD olsa daha iyi olur(oyunları vs kurmak için). 3.sü kasadan ve monitörden kısılarak i5 gibi daha yüksek bir işlemci alınabilir.
Ben bunları aslında bilerek toparlamadım bir bilgiye sahip olduğum için değil sadece aklımda ne tarz birşey var onu bilmenizi ve bana uygun olan bir sitemi göstermenizi istedim buna göre sistemde değişiklikler yapacaktım buna benzer aklınızda bir sistem kurabilirmisiniz şuanda?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı