55.000 TL'ye Shark 7A-RTX SUPER sistem alınır mı?

• Konuyu başlatan AHSA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 695

AHSA

Femtopat
Daha fazla  
Herkese selam.
Bütçem 55.000 TL
Sistem toplamaktan pek anlamıyorum, biraz bilgisizim :) Bu sebeple hazır sistemlere yöneliyorum. Aslında uzun uzun araştırdım. Mesela RAM'lerde CL ne kadar az ise o kadar iyiymiş yeni öğrendim. Bu sebeple sistemde CL28 olanı seçtim. Monitör 1ms altında olması çok önemli midir ya da 1 ms yeterli midir bilemiyorum. Ayrıca AM5 ve AM4 arasında çok kaldım. AM5 sisteme yönelmek gelecekteki yükseltmeler için daha mantıklı geldi. Fakat AM4 almak da o kadar kötü bir şey mi bilemedim.

Sıvı soğutma uygun diye ve bütçeye yönelik seçtim ama yeterli midir bilmiyorum.
Klavye de ekledim ama tabi ne kadar iyi bilemiyorum. Rica etsem bilenler yorumlayabilir mi? Doğru bir sistem toplama olmuş mu? Yoksa yanlışım eksiğim var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Özelleştirme yaptığım sistem: Shark 7A-RTX SUPER

Özelleştirme sonrası fiyat: 55.198 ₺

Dosya Ekleri

• Screenshot_20240311_011037_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20240311_011037_com.android.chrome.jpg
    75,1 KB · Görüntüleme: 96
Herkese selam.
Bütçem 55.000 TL.
Sistem toplamaktan pek anlamıyorum, biraz bilgisizim :) bu sebeple hazır sistemlere yöneliyorum. Aslında uzun uzun araştırdım. Mesela RAM'lerde CL ne kadar az ise o kadar iyiymiş yeni öğrendim. Bu sebeple sistemde CL28 olanı seçtim. Monitör 1ms altında olması çok önemli midir ya da 1 ms yeterli midir bilemiyorum. Ayrıca AM5 ve AM4 arasında çok kaldım. AM5 sisteme yönelmek gelecekteki yükseltmeler için daha mantıklı geldi. Fakat AM4 almak da o kadar kötü bir şey mi bilemedim.

Sıvı soğutma uygun diye ve bütçeye yönelik seçtim ama yeterli midir bilmiyorum.
Klavye de ekledim ama tabii ne kadar iyi bilemiyorum. Rica etsem bilenler yorumlayabilir mi? Doğru bir sistem toplama olmuş mu? Yoksa yanlışım eksiğim var mı? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Özelleştirme yaptığım sistem: Shark 7A-RTX SUPER

Özelleştirme sonrası fiyat: 55.198 ₺

Değişikliklerde yiğidi dinle. O monitör ve klavyeyi önermem ayrı yerden ikisi içinde bütçe belirtirsen öneri yaparım.

Win11 e 5K mı alıyor o yoksa ben mi yanlış gördüm? Oem keyler 90 - 100TL be.

RAM'leri XPG Lancer Blade seç. Soğutucuyu oradan alma. Başka yerden al. SSD'yi de değiştir. Crucial P5 Plus yap. Monitör ve klavyeyi de ayrı yerden al.
XPG Lance Blade'ler aynı frekansta CL(gecikme) değeri iki katı. Fiyatı oradan kısacağına bence monitör klavye almasın, Windows'u kendi kursun ve Anakart'ı Asus ya da MSI seçsin.

XPG lance Blade'ler aynı frekansta CL(gecikme) değeri iki katı. Fiyatı oradan kısacağına bence monitör klavye almasın, Windows'u kendi kursun ve Anakart'ı ASUS'ya da MSI seçsin.

DDR5 de CL değerlerinin pek önemi yok. Lancer Blade'ler çok daha kaliteli.

DDR5 de CL değerlerinin pek önemi yok. Lancer Blade'ler çok daha kaliteli.
Hocam gecikme her zaman önemlidir. GSkill RAM konusunda kendini kanıtlamış bir markadır. CL46 ile CL28 arasında azımsanmayacak fark var. XPG Lancer aldığında da sistem havalara uçmayacak veya ömrü bir anda aşırı uzamayacak. Onun yerine Anakart-Soğutucu vs. geliştirmesi yapmasını öneririm. Anakartı ve soğutucuyu değiştirmeden sistemin ham hali örneğini ekliyorum. Bu hali bile gayet iyi ancak dediğim iki parça yükseltilir ise çok daha uzun ömürlü hale gelecektir.
1710110448389.png

Hocam gecikme her zaman önemlidir. G.Skill RAM konusunda kendini kanıtlamış bir markadır. CL46 ile CL28 arasında azımsanmayacak fark var. XPG Lancer aldığında da sistem havalara uçmayacak veya ömrü bir anda aşırı uzamayacak. Onun yerine anakart-soğutucu vs. geliştirmesi yapmasını öneririm. Anakartı ve soğutucuyu değiştirmeden sistemin ham hali örneğini ekliyorum. Bu hali bile gayet iyi ancak dediğim iki parça yükseltilir ise çok daha uzun ömürlü hale gelecektir.
Eki Görüntüle 2138085

Bütçe sadece sistem için 55k ise ekran kartı 4070 Ti süper yapılmalı.

Geri
Yukarı