Shark 7a-RTX super R5 7500r sistem alınır mı?

Plac4bo

Hectopat
Bende aynı sistemi almayı düşünüyorum. İleriye dönük olarak bu şekilde bir güncelleme yaptım. Bence en F/P bu şekilde oldu. Yalnız RAM konusundaki yorumlar kafamı karıştırdı. CL değeri en düşük ve RAM frekansı anakartın Max desteklediği MHz hızını geçmeyen RAM'ler o sistem için en iyisi olmuyor mu? Elbette soğutma kalitesi ve malzeme kalitesini ayrı tutuyorum.
Mesela benim seçtiğim G.Skill Trident Z5 Neo RGB 32 GB (2x16 GB) 6000MHz RAM,
XPG Lancer Blade siyah 32 GB (2x16 GB) 5600MHz CL46'dan daha iyi değil mi? İkisinde de AMD EXPO profil var. Ama XPG'nin MHz değeri daha düşük ve gecikme değeri daha yüksek. Yok bu farkı kullanıcı hissetmez derseniz zaten diğerine fazla para vermeyelim ama MHz değerleri özellikle rekabetçi oyunlarda FPS için aşırı önemli. Sectigim anakart 6400 MHz'a o/c yapabiliyor ama AM5 sistemler oturana kadar anakartın desteklemediği yüksek frekans RAM'lerin timing ayarları tutmamaya başladığı için anakarttan yüksek frekansa sahip olan RAM'larin tercih edilmemesi gerektiği söyleniyor.

IMG_20240311_082757.jpg

Anakart ve RAM'den ileriye dönük tam performans almak için kismadim. VRM soğutucusu daha iyi olan MSI anakartı tercih ettim. Depolama kısmıni bilerek en düşüğünü seçtim çünkü elimde 2 tane 970 EVO Plus var. Bu şekilde olursa ne dersiniz? Sogutucuyu ayrı alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı