55.000TL bütçeli Gaming laptop önerisi

Bütçe
55.000 TL

JayLockSB

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, 5 yıldır MSI Raider RTX2060 modeli kullanıyorum ve donanımsal hatalardan dolayı artık yeni bir laptop almaya karar verdim. Başlıkta belirttiğim gibi bütçem 55.000TL, 60'a kadar çıkabilir ama çıkmamasını tercih ederim.
Aradığım ana özellikler:
  • Mümkünse RTX 4070 (genel laptop kalitesi daha iyi olacaksa RTX 4060 da olur.)
  • Mümkünse 1TB SSD (genel laptop kalitesi daha iyi olacaksa 512 GB da olur.)
  • RAM minimum 16 GB.
  • Şu anki laptopum gibi yeni alacağım laptopu da uzun süre kullanmak istiyorum.

Technopat sosyalde bir sürü entry okudum fakat birçok farklı fikir olduğundan kararsız kaldım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim, 1-2 gün içinde sipariş vermek istiyorum.

Teşekkürler.

İndirimde olmadığını varsayarsak (kampanya bitmeden alamama ihtimalim var) önerin yine bu model mi olur 51.5K'ya yoksa başka bir model mi olur?

Edit: Acer Nitro 16 modelini araştırdığım kadarıyla kasa malzemesi olarak sadece plastik kullanıldığından bahsediyorlar. Dolayısıyla sağlamlık olarak kötü olmasa da pek güven vermediğine yönelik bir çok kullanıcı yorumu gördüm redditte.

Son düzenleme:

Dostum MSI kullanmışsın zaten.Bildiğim kadarıyla kaliteli ve uzun ömürlü makineler üretiyorlar.Yukarıdaki modelde 4060 var ama 14. Nesil i7 var.Bildiğim kadarıyla 4060 ve 4070 arasında ciddi bir fark yok.Bu noktada belki tercih edilebilir.

Ben alıcak olsam bunları alırdım dediğim bir kaç laptop.Aşırı bir bilgim yok bu konuda.Yanlış yönlendirmiş olmayayım.Fikir vermek istedim sadece.

Geri
Yukarı